Sztabowiec Nitrasa ścigany za długi przez windykatora. Przywłaszczył sobie miejskie książki!

/ Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

"Firma windykacyjna ściga szczecińskiego radnego Wojciecha Dorżynkawicza za niezapłacenie kilku tysięcy złotych kar za nieoddane książki w Bibliotece Miejskiej" – informuje Radio Szczecin. Radny, który jest sztabowcem posła Sławomira Nitrasa kandydata na prezydenta Szczecina PO – Nowoczesna, przywłaszcza sobie miejskie książki od wielu lat. Jego nazwisko znalazło się w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Wojciech Dorżynkiewicz był działaczem młodzieżówki PO – Młodzi Demokraci. Do szczecińskiej Rady Miejskiej dostał się z list PO. Obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim kierowanym marszałka Olgierga Geblewicza – szefa szczecińskiej Platformy. Pracuje w dziale promocji i podkreśla, że dostał pracę u partyjnego kolegi, bo wygrał konkurs. 

Od kilku tygodni radny Dorzynkiewicz  jest sztabowcem posła Sławomira Nitrasa kandydata na prezydenta Szczecina.

Kilka tygodni temu, gdy na Wałach Chrobrego w Szczecinie start kampanii wyborczej ogłaszał kandydat PiS Bartłomiej Sochański – radny Dorżynkiewicz starał się zakłócić przebieg spotkania, jeżdżąc śmieciarką oklejoną hasłami Nitrasa.

Co ciekawe, w Radzie Miejskiej jest członkiem komisji kultury. Na swoim profilu chwali się nie tylko tym, że lubi czytać książki Gombrowicza, ale także, że zabiega o budowę nowej, nowoczesnej biblioteki w Szczecinie.

O tym, że radny ma duże przywiązanie do książek, wiemy, bo zalega z ich oddawaniem od 2012 r. w szczecińskiej Bibliotece Miejskiej. Z powodu nieoddawania książek została odebrana mu karta biblioteczna, a on sam znalazł się na czarnej liście klientów. Nie pomagają monity i upomnienia. Dlatego naliczono mu 4 tys. zł kar. Ponieważ radny Dorżynkiewicz ich nie płaci, Biblioteka Miejska przekazała sprawę do profesjonalnej firmy windykacyjnej, bo nie może sobie dać rady z niesolidnym radnym.   

Radny Wojciech Dorżynkiewicz proszony przez reportera Radia Szczecin o wyjaśnienie, dlaczego od sześciu lat nie oddaje książek i czy zamierza spłacić dług miastu, rzucił słuchawkę. 

Jednak po upublicznieniu informacji przez Radio Szczecin odniósł się do sprawy za pośrednictwem Facebooka. Na swoim profilu napisał, że... książki mu się zapodziały w wyniku przeprowadzki i zarzeka się, że jeszcze dziś spłaci od 6 lat naliczane kary.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio Szczecin, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl