Wilki z warszawskiego parkietu?

  

Ekspertów komentujących aferę GetBacku jest jak na lekarstwo. Większość prawników, finansistów, menedżerów mogących wytłumaczyć kulisy skandalu jest mniej lub bardziej powiązana z funduszami zaangażowanymi w firmę windykacyjną. Dlatego z zainteresowaniem przeczytałem wywiad, którego nt. GetBacku udzielił „Rzeczpospolitej” prof. Tomasz Siemiątkowski z SGH.

Porównał on sprzedaż – jak się potem okazało mocno wątpliwych – obligacji przez GetBack do „Wilka z Wall Street”.

„Jedyne, czego będziesz żałował, to to, że nie kupiłeś więcej” – przytaczał słowa jednego z bohaterów filmu. Według niego instytucje finansowe, które oferowały te obligacje, mogły wprowadzać klientów w błąd, twierdząc, że są gwarantowane, a więc inwestycja jest bezpieczna. Jeśli tak było, to „wilki z warszawskiego parkietu” powinny ponieść za to surowe kary.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts