Rawa Blues: festiwal dla całych rodzin

/ fot. Sebastian Płatek/mat.pras.

  

Robart Cray – jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów bluesowych, pięciokrotny laureat nagrody Grammy, Marcia Ball – czterokrotnie nominowana do Grammy, wielokrotna laureatka Blues Music Awards, Tinsley Ellis – znakomity blues-rockowy gitarzysta i wokalista oraz Dudek Big Band to czołówka festiwalowych gwiazd, które wystąpią na Rawie Blues 28-29.09. 2018 w Sali NOSPR i w „Spodku” w Katowicach.

Upływająca, czwarta już dekada Rawy Blues pokazuje, jak z biegiem lat zmieniała się pokoleniowo publiczność tego festiwalu. Otworzył on okno na świat bluesa licznym odbiorcom bluesa tej niszowej muzyki, która żyje i rozwija się siłą talentów i kreatywności artystów sięgających do źródeł. I oczywiście, dzięki fanom, zarówno tym od dziesięcioleci wiernym bluesowi, jak i nowym, wprowadzanym, także przez swoich rodziców, w krąg bluesa.

Podczas tegorocznego Rawa Blues Festival organizatorzy zadbają o to, aby dobrze bawiły się na nim całe rodziny. Dzieci w wieku do 12 lat mają bezpłatny wstęp do „Spodka”. Podobnie jak w ubiegłym roku, w hali zostanie uruchomiona specjalna bramka, dzięki której rodzice lub opiekunowie będą mogli jednorazowo opuścić festiwal, aby odwieźć maluchy do domu i powrócić na kolejne koncerty gwiazd Rawy Blues.

Na antresoli „Spodka” przygotowane zostaną warsztaty plastyczne dla dzieci, prowadzone przez Annę Bierońską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych. W menu festiwalowej restauracji znajdą się potrawy również dla najmłodszych. Tradycyjnie już, podczas sobotniego koncertu w katowickim „Spodku” nie będzie sprzedawany alkohol.

 Na Rawie Blues kręci nas wyłącznie muzyka, nie używki

– podkreśla Irek Dudek, twórca i dyrektor festiwalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Rawa Blues Festival, mat.pras.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymano trzech Algierczyków

Zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/Straż Graniczna

  

Trzech obywateli Algierii, którzy nielegalnie przeszli z Ukrainy do Polski przez tzw. zieloną granicę zatrzymała w okolicach Lubaczowa na Podkarpaciu Straż Graniczna. Mężczyźni zostali zawróceni na Ukrainę. Otrzymali też trzyletni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymani cudzoziemcy to mężczyźni w wieku 22, 23 i 28 lat. Przemieszczali się pieszo skrajem lasu w kierunku Budomierza. Zostali zatrzymani w piątek przez patrol Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie.

"Zatrzymani to obywatele Algierii, którzy od kilku miesięcy studiowali i pracowali na Ukrainie. Teraz postanowili nielegalnie dotrzeć do Niemiec, aby tam zamieszkać"

– powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że obcokrajowcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, gdzie postawiono im zarzuty. "Przyznali się do zarzucanego im czynu nielegalnego przekroczenia granicy" – dodała mjr Pikor.

Wszyscy trzej zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. Ponadto otrzymali też zakaz wjazdu do państw strefy Schengen na kolejne 3 lata.

Rzeczniczka BiOSG przedstawiła statystykę, według której od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali około 50 imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl