Kiedy Donald Tusk złoży zeznania w sprawie Amber Gold? Znamy pierwszy możliwy termin!

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Przewodnicząca komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann zaproponowała trzy terminy przesłuchania przewodniczącego Rady Europejskiej. Pierwszy z nich, to 25 września. - Szanujemy to, że Donald Tusk jest zajęty. Liczymy, że on uszanuje nasz czas i jeszcze w wakacje wybierze jeden z terminów - powiedziała Wassermann.

Donald Tusk ma być ostatnim świadkiem przesłuchiwanym przez komisję.

Będziemy go pytać o wiedzę, o działania, o zakres. Proszę państwa, myślę że tego świadka naprawdę nie trzeba uzasadniać - zaznaczyła przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

Komisja ma również pytać Donalda Tuska o pracę jego syna w OLT Express i tajną notkę ABW w sprawie Amber Gold.

Pierwszy z terminów, które komisja zaproponuje byłemu premierowi, to 25 września, dwa kolejne będą prawdopodobnie w październiku.

Wassermann powiedziała dziennikarzom, że uprzedziła już członków komisji odnośnie terminów, które zostaną przedstawione Tuskowi.

- Na razie członkowie komisji sprawdzą swoje kalendarze - dodała. - Jeżeli nie będzie kolizji, będzie to 25 września - podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Druga śmiertelna ofiara koronawirusa we Francji

/ pixabay.com/geralt

  

Drugi przypadek śmiertelny wśród zakażonych koronawirusem we Francji potwierdziło dzisiaj ministerstwo zdrowia. W nocy z wtorku na środę zmarła jedna z trzech osób, u których we wtorek stwierdzono obecność tego patogenu. W kraju odnotowano dotąd 17 zakażeń.

Druga ofiara śmiertelna to 60-letni mężczyzna; jest on pierwszym Francuzem wśród dwójki zmarłych. Pierwszą ofiarą śmiertelną koronawirusa we Francji, a zarazem pierwszą w Europie, był chiński turysta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts