Kiedy Donald Tusk złoży zeznania w sprawie Amber Gold? Znamy pierwszy możliwy termin!

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Przewodnicząca komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann zaproponowała trzy terminy przesłuchania przewodniczącego Rady Europejskiej. Pierwszy z nich, to 25 września. - Szanujemy to, że Donald Tusk jest zajęty. Liczymy, że on uszanuje nasz czas i jeszcze w wakacje wybierze jeden z terminów - powiedziała Wassermann.

Donald Tusk ma być ostatnim świadkiem przesłuchiwanym przez komisję.

Będziemy go pytać o wiedzę, o działania, o zakres. Proszę państwa, myślę że tego świadka naprawdę nie trzeba uzasadniać - zaznaczyła przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

Komisja ma również pytać Donalda Tuska o pracę jego syna w OLT Express i tajną notkę ABW w sprawie Amber Gold.

Pierwszy z terminów, które komisja zaproponuje byłemu premierowi, to 25 września, dwa kolejne będą prawdopodobnie w październiku.

Wassermann powiedziała dziennikarzom, że uprzedziła już członków komisji odnośnie terminów, które zostaną przedstawione Tuskowi.

- Na razie członkowie komisji sprawdzą swoje kalendarze - dodała. - Jeżeli nie będzie kolizji, będzie to 25 września - podkreśliła.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl