Kolejny okręt LCS w drodze

/ flickr.com

  

USS Wichita, będący 13 okrętem do walki na wodach litoralnych (Littoral Combat Ship - LCS), w ubiegłym tygodniu przeszedł pomyślnie próby prowadzone na jeziorze Michigan. Obecnie jednostka przygotowywana jest do przekazania jej Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych (U.S. Navy), które nastąpić ma jeszcze w tym roku.

Wichita będzie siódmym okrętem LCS klasy Freedom, jaki dostarczony zostanie do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Obecnie prowadzona jest produkcja oraz testy kolejnych siedmiu okrętów do walki na wodach litoralnych . Do głównych zadań okrętów LCS należy patrolowanie wód przybrzeżnych, likwidowanie małych jednostek nawodnych i okrętów podwodnych oraz min morskich. Okręty litoralne LCS klasy Freedom mają 115.3 m. długości, 17.5 m. szerokości i osiągają prędkość 47 węzłów, a zasięg ich wynosi około 3500 mil morskich . Na uzbrojenie składa się 57 mm działo Mk 110, rakietowy system bliskiego zasięgu RIM-116 RAM, lekkie torpedy Mark 50. Wyposażony jest również w dwa działka Bushmaster kal. 30 mm Z jego pokładu będzie możliwe operowanie dronów i 2 wielozadaniowych śmigłowców morskich Sikorsky SH-60. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kraków zamyka miejskie parki

/ Magdalia25 / CC BY-SA 3.0 PL (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)

  

Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował o zamknięciu do odwołania trzech ogrodzonych parków miejskich - Dębnickiego, Strzeleckiego i parku Jordana.

W weekend w Parku Jordana było bardzo dużo osób, a co za tym idzie bardzo dużo zgłoszeń na policję od tych, którzy starają się przestrzegać zasad obowiązujących podczas epidemii. Chcemy pomoc policji i straży miejskiej, dlatego postanowiliśmy zamknąć te parki, które zamknąć można

– powiedział dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Już wcześniej ZZM zdecydował o zamknięciu wszystkich ogrodzonych placów zabaw, siłowni oraz boisk na terenach zielonych w Krakowie. Ale jak mówił dyrektor Kempf zwłaszcza w sobotę, gdy w Krakowie panowała prawdziwie wiosenna pogoda, tłoczno było na wielu terenach zielonych – byli i tacy, którzy mimo ogrodzenia tłumnie korzystali z urządzeń w siłowniach.

Zarząd Zieleni Miejskiej apeluje do mieszkańców o stosowanie się do wytycznych i ograniczenie wychodzenia z domów do absolutnego minimum.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts