Kolejne przesłuchania w sprawie afery Amber Gold. Przed komisją zeznaje syndyk Józef Dębiński

/ Tadeusz Swiechowicz/Gazeta Polska

  

Komisja śledcza ds. Amber Gold kontynuuje przesłuchania świadków w wątku służb skarbowych. Jako pierwszy składa dziś zeznania syndyk masy upadłości Amber Gold, Józef Dębiński. W środę natomiast zeznawać ma były szef resortu finansów, Jan Vincent-Rostowski.

Od godz. 10 zeznania składa syndyk masy upadłości Amber Gold sp. z o.o. Józef Dębiński. Przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) poinformowała, że podczas przesłuchania komisja będzie go pytała m.in. o kwestię jego ponad pięcioletniej "walki z urzędami skarbowymi w Gdańsku". Poruszony ma też zostać aktualny stan tego, jak następuje spłata środków dla osób pokrzywdzonych. 

Tego samego dnia po południu przed komisją ma stanąć była naczelnik I Urzędu Skarbowego w Gdańsku, Violetta Gorecka. Jak informowała podczas jednego z wcześniejszych przesłuchań M. Wassermann, I Urząd Skarbowy w Gdańsku był właściwym nie tylko dla Amber Gold, ale też dla pozostałych spółek z tej grupy, niektórych spółek OLT Express, jak również dla rozliczenia szefów Amber Gold - Marcina i Katarzyny P.

Jeszcze przed przesłuchaniem pierwszego świadka odbyło się posiedzenie niejawne komisji ds. Amber Gold. Członkowie komisji mieli formalnie podpisać gotowe już zawiadomienia do prokuratury dotyczące sześciu świadków, którzy zeznawali przed komisją w wątku dotyczącym służb specjalnych oraz policji.

Łącznie w nadchodzącym tygodniu komisja śledcza zaplanowała przesłuchania czterech świadków.

We wtorek o godz. 10 ma rozpocząć się przesłuchanie b. Głównego Inspektora Informacji Finansowej, Andrzeja Parafianowicza.

- Myślę, że to najistotniejsza postać, jeśli chodzi o wątek skarbówki w sprawie Amber Gold - oceniła Wassermann. - Tu jest kilka ciekawych wątków - stwierdziła.

Z kolei w środę przed komisją ma stanąć były szef resortu finansów, Jan Vincent-Rostowski.

- Będzie nas interesować jego wiedza na temat sprawy Amber Gold oraz działania,  jakie podjął - wskazała Wassermann.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl