Jakim trenerem i jakim człowiekiem jest Jerzy Brzęczek? Wątpliwości rozwiewa wiceprezes Wisły Płock

/ wisla-plock.pl

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził wczoraj wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji Polski. Oficjalne przedstawienie nowego trenera biało-czerwonych nastąpi 23 lipca na PGE Narodowym. O to, jakim szkoleniowcem, a przede wszystkim, jakim człowiekiem jest Jerzy Brzęczek, zapytaliśmy wiceprezesa Wisły Płock – Tomasza Marca.

O wyborze Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji Polski PZPN poinformował w czwartek. W ostatnich dniach trwały formalności związane z zatrudnieniem Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez zarząd związku. Jerzy Brzęczek do tej pory był szkoleniowcem Wisły Płock.

Portal Niezalezna,pl zapytał Tomasza Marca, wiceprezesa płockiego klubu o to, czy jest zawiedziony tym, że Jerzy Brzęczek opuszcza Wisłę Płock i czy było to dla niego zaskoczenie?

"Zawiedziony" to może złe słowo. Z jednej strony bardzo się ucieszyliśmy, że trener Wisły Płock otrzymał taką propozycję, z drugiej – jest to dla nas troszkę ból głowy, co teraz zrobić, bo za chwilę rusza liga. Nie widzieliśmy możliwości, żeby trenera Brzęczka oddać innym klubom, ale reprezentacja to dobro nas wszystkich i nie chcieliśmy robić trenerowi żadnego problemu tym bardziej, że wiemy, jak on pracuje i wiemy, że to bardzo dobry kandydat na trenera reprezentacji – powiedział nam Tomasz Marzec.

Na pytanie o to, co trener Jerzy Brzęczek wniósł do drużyny Wisły Płock, wiceprezes płockiego klubu odpowiedział:

Trener Brzęczek wniósł do drużyny Wisły Płock nowe spojrzenie – był doświadczonym zawodnikiem, trenował inne kluby, wiedział, jak dotrzeć do zawodników. Poukładał klub w szatni i miał bardzo dobry kontakt z zawodnikami – wiedział, kiedy być przyjacielem, a kiedy szefem i to było kluczem dotarcia do piłkarzy. Z pełnym profesjonalizmem podchodził też do treningów – od początku wiedział, jak ten zespół ma wyglądać i jak ma grać, z każdym dniem przekazywał to zawodnikom, którzy go kupili i mu zaufali. Trzeba też powiedzieć o jego bardzo dużym autorytecie w szatni. Pełen profesjonalista, bardzo dobry i przede wszystkim uczciwy człowiek, lubi słuchać i to też jest ważne.

Naszego rozmówcę zapytaliśmy również o to, jakie cechy, które mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu w reprezentacji, ma trener Brzęczek?

Na pewno uczciwość. Jerzy Brzęczek jest dobrym i uczciwym człowiekiem – to jest najważniejsze, poza tym jest szczery i dąży do realizacji celów, które sobie postawi – powiedział.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ministerstwo Skarbu Państwa będzie przywrócone? Kwieciński: Rozproszony nadzór - jedną ze słabości

Henryk Kowalczyk usuwa tablicę z budynku ministerstwa, styczeń 2017 r. / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Czy przywrócone zostanie ministerstwo skarbu? Zdaniem obecnego ministra finansów i rozwoju, Jerzego Kwiecińskiego, jest "wielce prawdopodobne, że w nowym układzie rządowym takie ministerstwo zostanie powołane". Podkreślił, że obecny model nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa "nie najlepiej służby wykorzystaniu potencjału spółek w polskiej gospodarce".

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje o tym, że w nowym rządzie przywrócone zostanie ministerstwo Skarbu Państwa. Dziś pytany był o to przez Dorotę Kanię Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju.

- Mamy doświadczenia ostatnich 4 lat i prowadzone zarówno na poziomie rządowym, jak i eksperckim dyskusje. Kiedy był przygotowany program PiS na nowy okres, jedną ze słabości był problem silnego rozproszenia nadzoru nad spółkami, które nie co prawda dominują w polskiej gospodarce, ale odgrywają istotną rolę, są duże i mają znaczną siłę kapitałową. Kiedy jest rozproszony nadzór, trudno osiągnąć dobre efekty. To wielce prawdopodobne, że w nowym układzie rządowym takie ministerstwo [Skarbu Państwa] zostanie powołane. To zależy jednak od premiera

- powiedział w PR 24 minister Kwieciński.

Pytany o to, kto może objąć tekę ministra skarbu, powiedział, że "wróbelki ćwierkają i myślę, że to nie będzie wielkie zaskoczenie".

- Osobiście sądzę, że takie ministerstwo jest potrzebne. Obecny model nie najlepiej służy wykorzystaniu potencjału spółek w polskiej gospodarce

- dodał minister finansów.

Medialne spekulacje wskazują, że szefem resortu finansów mógłby zostać obecny wicepremier, Jacek Sasin.

Ministerstwo Skarbu Państwa zostało ostatecznie zlikwidowanie w marcu 2017 r., a swoją działalność zakończyło wraz z końcem roku 2016. Ostatnim ministrem był Henryk Kowalczyk. Zgodnie z wprowadzonym wówczas prawem, "kompetencje właścicielskie w odniesieniu do spółek z udziałem Skarbu Państwa wykonuje Prezes Rady Ministrów, który ma możliwość przekazania uprawnień do wykonywania praw z akcji innemu członkowi Rady Ministrów, pełnomocnikowi Rządu lub państwowej osobie prawnej, w tym jednoosobowej spółce Skarbu Państwa".  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl