Jakim trenerem i jakim człowiekiem jest Jerzy Brzęczek? Wątpliwości rozwiewa wiceprezes Wisły Płock

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził wczoraj wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji Polski. Oficjalne przedstawienie nowego trenera biało-czerwonych nastąpi 23 lipca na PGE Narodowym. O to, jakim szkoleniowcem, a przede wszystkim, jakim człowiekiem jest Jerzy Brzęczek, zapytaliśmy wiceprezesa Wisły Płock – Tomasza Marca.

wisla-plock.pl

O wyborze Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji Polski PZPN poinformował w czwartek. W ostatnich dniach trwały formalności związane z zatrudnieniem Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez zarząd związku. Jerzy Brzęczek do tej pory był szkoleniowcem Wisły Płock.

Portal Niezalezna,pl zapytał Tomasza Marca, wiceprezesa płockiego klubu o to, czy jest zawiedziony tym, że Jerzy Brzęczek opuszcza Wisłę Płock i czy było to dla niego zaskoczenie?

"Zawiedziony" to może złe słowo. Z jednej strony bardzo się ucieszyliśmy, że trener Wisły Płock otrzymał taką propozycję, z drugiej – jest to dla nas troszkę ból głowy, co teraz zrobić, bo za chwilę rusza liga. Nie widzieliśmy możliwości, żeby trenera Brzęczka oddać innym klubom, ale reprezentacja to dobro nas wszystkich i nie chcieliśmy robić trenerowi żadnego problemu tym bardziej, że wiemy, jak on pracuje i wiemy, że to bardzo dobry kandydat na trenera reprezentacji – powiedział nam Tomasz Marzec.

Na pytanie o to, co trener Jerzy Brzęczek wniósł do drużyny Wisły Płock, wiceprezes płockiego klubu odpowiedział:

Trener Brzęczek wniósł do drużyny Wisły Płock nowe spojrzenie – był doświadczonym zawodnikiem, trenował inne kluby, wiedział, jak dotrzeć do zawodników. Poukładał klub w szatni i miał bardzo dobry kontakt z zawodnikami – wiedział, kiedy być przyjacielem, a kiedy szefem i to było kluczem dotarcia do piłkarzy. Z pełnym profesjonalizmem podchodził też do treningów – od początku wiedział, jak ten zespół ma wyglądać i jak ma grać, z każdym dniem przekazywał to zawodnikom, którzy go kupili i mu zaufali. Trzeba też powiedzieć o jego bardzo dużym autorytecie w szatni. Pełen profesjonalista, bardzo dobry i przede wszystkim uczciwy człowiek, lubi słuchać i to też jest ważne.

Naszego rozmówcę zapytaliśmy również o to, jakie cechy, które mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu w reprezentacji, ma trener Brzęczek?

Na pewno uczciwość. Jerzy Brzęczek jest dobrym i uczciwym człowiekiem – to jest najważniejsze, poza tym jest szczery i dąży do realizacji celów, które sobie postawi – powiedział.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Jerzy Brzęczek #Wisła Płock #trener #reprezentacja Polski #Tomasz Marzec

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo