Iwicki o Złotym Krzyżu Zasługi: dziękuję za to wyróżnienie

/ fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Piotr Iwicki - ceniony na całym świecie muzyk, animator kultury i dziennikarz związany z „Gazetą Polską Codziennie” został w czwartek uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. W imieniu Prezydenta RP odznaczenie wręczył minister kultury Piotr Gliński.

Kiedy otrzymuje się takie wyróżnienie, w dodatku nadane przez Prezydenta państwa, to ma się świadomość, że to co się robi, jest doceniane

- powiedział Piotr Iwicki w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” tuż po odebraniu Złotego Krzyża Zasługi.

Tysiące zagranych koncertów, lata spędzone na ćwiczeniu na instrumencie, doby spędzone w studiu nagraniowym i miliony znaków napisanych na klawiaturze komputera, to wszystko jak się okazuje - zostaje dostrzeżone i jedyne co pozostaje, to podziękować za to wyróżnienie

- dodał nasz redakcyjny kolega.

Piotr Iwicki jest cenionym na całym świecie muzykiem, który koncertował m.in. w USA, Libanie, Japonii i w całej Europie, u boku m.in. takich gwiazd jak m.in. Michael Bolton, Chris White, Marcus Miller, Krzysztof Penderecki, Edyta Bartosiewicz, Anita Lipnicka czy Tomasz Stańko. Jego nazwisko pojawia się na blisko 70. płytach, w tym dwóch nagrodzonych Fryderykiem. Od 1987 r. był perkusistą Warszawskiej Opery Kameralnej, aktualnie pełni funkcję jej rzecznika prasowego. Wcześniej był dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Dziennikarstwo to, obok muzyki, jego druga pasja - ma łącznie ponad 12 tysięcy mniejszych i większych publikacji,  przeprowadza wywiady z gigantami jazzu i muzyki rozrywkowej i recenzuje płyty m.in. na łamach „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, publikuje w tygodniu "Niedziela" i magazynie "Jazz Forum" a jego teksty i recenzje cytowane są na całym świecie. W środowisku uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych ludzi branży. Telewidzowie z pewnością kojarzą go jako jednego z jurorów programu „O!Polskie przeboje”. W 2017 r. był przewodniczącym polskiego jury Konkursu Piosenki Eurowizji. W zeszłym roku otrzymał odznaczenie Gloria Artis, wcześniej uhonorowano go medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Zasłużony dla Miasta Warszawy.

Wręczający odznaczenia wicepremier Piotr Gliński podziękował laureatom za ich „talenty poparte ciężką pracą, wytrwałością i odwagą twórczą”. „Czyli za to wszystko, czego nierzadko brakuje nam - politykom” - zażartował na koniec minister kultury. Oprócz naszego kolegi, minister kultury odznaczył m.in. również związanego z „Gazetą Polską” Bohdana Urbankowskiego (srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis), Sławomira Łosowskiego, Krzysztofa Masłonia, Antoniego Liberę, Dariusza Kowalskiego i Andrzeja Dąbrowskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts