Święto giżyckiej brygady

/ mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/5_624.html

  

Trwają obchody święta 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Dziś uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska w kościele pw. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku. Po mszy Zawiszacy oraz goście udali się na Plac Józefa Piłsudskiego, gdzie o godz. 10 rozpoczął się uroczysty apel z udziałem Wojskowej Orkiestry z Elbląga, żołnierzy armii sojuszniczych z Batalionowej Grupy Bojowej NATO oraz licznie zaprzyjaźnionych przedstawicieli organizacji kultywujących tradycje pułków.

Miniony rok to dla żołnierzy brygady wytężony czas służby – poligonów, ćwiczeń oraz misji poza granicami kraju. To także czas aktywnego udziału w życiu społecznym mieszkańców naszych miast, regionu oraz kraju. Za nami wiele wyzwań i pracy, a przed nami jest ich jeszcze więcej – powiedział podczas uroczystości dowódca 15. GBZ gen. bryg. Jarosław Gromadziński. Generał Gromadziński uhonorował odznaką pamiątkową 15. GBZ 129 zasłużonych Zawiszaków.

Trzeba przyznać, że miniony rok był szczególnie pracowity dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej brygady (…) udział w III zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie w ramach eFP, intensywna współpraca z żołnierzami Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Nie było takiego miesiąca, w którym nasi żołnierze nie wypełniali zadań na poligonie, brali udział w ćwiczeniach Tumak-17, Sapina-18, Łasica- 18, Puma-18, Bull Run, Saber Strike 18. (…) Zorganizowanych zostało sześć edycji kursu przywództwa WILK, podczas którego podoficerowie młodsi sprawdzali swoje charaktery. Zawiszacy brali udział w zawodach sportowych na wszystkich szczeblach Wojska Polskiego i nie tylko. W panteonie najlepszych sportowców mamy mistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, wielokrotną medalistę Mistrzostw Polski, Europy i Świata w kajakarstwie, czterokrotnego mistrza Wojska Polskiego w MMA, medalistów w różnego rodzaju biegach ekstremalnych, piłce nożnej, żeglarstwie oraz innych dziedzinach. (…) Działalność żołnierzy brygady to również udział w akcjach dobroczynnych 'Paczka dla Bohatera' czy 'Szlachetna Paczka'

 – powiedział gen. bryg. Jarosław Gromadziński, cytowany przez oficjalny portal giżyckiej brygady. 

Podczas apelu 100 Zawiszaków (dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę) pod komendą kpt. Tomasza Dembińskiego zaprezentowało swoje umiejętności wyszkolenia walk wręcz z elementami ochrony VIP. Po defiladzie pododdziałów zaproszeni goście udali się do Klubu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Sali Kawaleryjskiej poświęconej Suwalskiej i Podlaskiej Brygadzie Kawalerii, z którymi związana jest historia 15. GBZ czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ, DG RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Groził zabiciem Donalda Tuska. 48-latek zatrzymany

Donald Tusk / twitter.com/eucopresident

  

Policja zatrzymała dziś 48-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzewanego o telefoniczne groźby zamordowania przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

"Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu, w którym przebywał. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli dwa telefony komórkowe, z których mogły być wykonane telefony grożące śmiercią Donaldowi Tuskowi" - poinformował asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 z groźbą zamordowania szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Nagraną rozmowę przesłali policjantom pracownicy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Po odebraniu zgłoszenia policjanci zabezpieczyli zarejestrowaną rozmowę i poinformowali o groźbach prokuraturę. Informacja o zdarzeniu została wysłana również do Sopotu.

"Tam policjanci z komendy sopockiej podejmą czynności w zakresie ochrony pokrzywdzonego"

- informował wcześniej Chrzanowski.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński poinformował wczoraj, że policja zatrzymała trzy osoby, które po ataku na Pawła Adamowicza wzywały do "kolejnych morderstw". Zaapelował jednocześnie o rozsądek i odpowiedzialność za słowa.

[polecam:https://niezalezna.pl/254284-policja-zatrzymala-internetowego-hejtera-grozil-prezydentom-wroclawia-i-poznania]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl