Taktyka dla ochotników

/ mat. 9.BKPanc. / http://9bkpanc.wp.mil.pl/pl/9_3664.html

  

Mija 10. tydzień szkolenia II turnusu żołnierzy służby przygotowawczej w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. W tym tygodniu ochotnicy doskonalili swoje umiejętności m.in. z taktyki.

Tematem zajęć przeprowadzonych na przykoszarowym poligonie w środę 11 lipca było bazowanie w terenie w dzień i w nocy. Elewi z kompanii szkolnej pod nadzorem instruktorów trenowali m.in. przemarsz ubezpieczony z wykorzystaniem pozoracji oraz replik ASG - czytamy na portalu 9. BKPanc. 

Żołnierze służby przygotowawczej rozpoczęli swoją przygodę z wojskiem 7 maja br. W grupie 90 ochotników jest 37 pań. Ich szkolenie w ramach II turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) potrwa prawie cztery miesiące, do 31 sierpnia br. Większość z nich planuje swoją przyszłość związać z mundurem - informuje oficjalny portal brygady.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 9. BKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Odpowie za naciąganie chcących kupić buty przez internet

/ Obraz Gerd Altmann z

  

Policjanci z Pakości (Kujawsko-pomorskie) zatrzymali mieszkankę Tczewa (Pomorskie), która naciągnęła kilkadziesiąt osób na kupno markowego obuwia przez internet - poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej w Policji w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka.

Sprawę policjanci z komisariatu w Pakości prowadzą od września zeszłego roku. Wówczas mieszkanka Pakości zgłosiła, że przez jeden portali zamówiła buty, wpłaciła pieniądze na wskazane konto i towaru nie otrzymała, a kontakt ze sprzedającą się urwał.

Policjanci, gromadząc materiał dowodowy ustalili, że taką samą metodą oszukanych zostało więcej osób. Zamawiający za parę butów płacili od 60 do 200 zł i ich nie otrzymali. W końcu funkcjonariusze ustalili, że osobą oferującą sprzedaż butów mieszka w Tczewie. Pojechali tam i zatrzymali 43-letnią kobietę.

Kobiecie przedstawiono 64 zarzuty dotyczące celowego wprowadzenia w błąd osoby chcące przez internet kupić obuwie. Ustalono, że na swoim procederze zarobiła 4,6 tys. zł.

Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu wobec podejrzanej zastosowała dozór policyjny. Przestępstwo, którego dopuściła się, zagrożone jest karą do ośmiu lata pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts