ORP Bałtyk wrócił do Gdyni

/ mat. 3. FOkr. / http://3fo.wp.mil.pl/pl/4_747.html

  

Po zakończeniu ćwiczeń NATO z zakresu zwalczania okrętów podwodnych, do macierzystego portu w Gdyni powrócił zbiornikowiec ORP Bałtyk - podaje 3. Flotylla Okrętów.

Okręty z 8 państw operujące pod banderami: Danii, Turcji, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polski, Norwegii oraz Holandii wzięły udział w tegorocznej edycji międzynarodowych ćwiczeń pod kryptonimem Dynamic Mongoose. Polską Marynarkę Wojenną reprezentowały siły okrętowe 3. Flotylli Okrętów w składzie: fregata rakietowa ORP T. Kościuszko i zbiornikowiec ORP Bałtyk - czytamy.

Głównym celem cyklicznych morskich ćwiczeń Sojuszu Północnoatlantyckiego jest doskonalenie procedur współpracy podczas poszukiwania, śledzenia i atakowania okrętów podwodnych. Zadania te jednostki realizowały samodzielnie jak i w składzie zespołu, a także we współpracy ze statkami powietrznymi zwalczania okrętów podwodnych. 

Wykonywanie zadań na morzu nie byłoby możliwe bez wsparcia jednostek zaopatrzeniowych. W trakcie manewrów załogi okrętów doskonaliły umiejętności uzupełniania zapasów na morzu w ruchu metodą trawersową tzw. RAS (ang. Replenishment at sea) we współpracy z polskim zbiornikowcem ORP Bałtyk. Proces ten jest operacją bardzo trudną. Okręty są zmuszone płynąć przez długi czas w małej odległości. Podczas działań wojennych jak również w złych warunkach pogodowych stwarza to szczególne niebezpieczeństwo dla okrętów, gdyż zmniejsza się możliwość manewrowania i korzystania z uzbrojenia w celu samoobrony - informuje portal 3. FOkr.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 3. FOkr.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zaginęła 15-letnia Julia Poczmańska. Policja prosi o pomoc

Zaginiona Julia Poczmańska / aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego poszukują 15-letniej Julii Poczmańskiej. Dziewczynka wyszła z domu 10 maja 2019 r. i od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Julią Poczmańską w dniu 10 maja wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Rysopis:

wzrost: 162 cm, szczupłej budowy ciała, włosy długie koloru ciemnego brązu.

Ubrana była w bluzę koloru czarnego z białym napisem „Adidas”, spodnie jeansowe koloru czarnego, buty sportowe koloru czarnego.

(Julia Poczmańska; fot. aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)

Ktokolwiek zna miejsce pobytu zaginionej lub widział ją po dniu zaginięcia, proszony jest o kontakt telefoniczny pod numer 054 2318200 lub najbliższą jednostką Policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: aleksandrow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl