„Niecodzienna Gazeta Polska” już jutro w kioskach!

/ Gazeta Polska Codziennie

  

Do wydania weekendowego „Gazety Polskiej Codziennie” dołączony będzie kolejny, czwarty numer magazynu „Niecodzienna Gazeta Polska”. W weekend kończący piłkarskie emocje Artur Szczepanik w tekście „Pijany mundial” napisze korespondencje z Rosji, dzięki której poznamy atmosferę towarzyszącą gorzkim meczom i zabawom w rosyjskich klubach. Dowiemy się też, że nie jesteśmy najlepszymi kibicami na świecie… 

„Okazało się, że w Rosji nie można sobie zaplanować wieczoru z kolegami, bo na każdym kroku może spotkać cię jakaś niespodzianka. Najmniej sympatyczną, która zaskoczyła wszystkich kibiców, którzy przyjechali do Rosji, była prohibicja w centrach miast. Z tym, że ona też była... jakaś taka umowna”

– pisze Szczepanik, prowadząc czytelnika przez opowieść o rosyjskich klubach, kibicowskich zwyczajach i metodach walki z prohibicją.

Piotr Łuczuk, znakomity polski specjalista od „Gwiezdnych Wojen” przeprowadzi śledztwo na temat tego, jaką rolę w słynnej serii odgrywa… Rafał Trzaskowski. Kampania wyborcza w stolicy rządzi się bowiem własnymi prawami. „Zaczęła się, gdy jeszcze formalnie się nie zaczęła i tak już trwa sobie w najlepsze. Żeby uniknąć prawnych konsekwencji organizacji kampanii poza czasem na nią wyznaczonym zdecydowano się mówić o „prekampanii”. Niejako w równoległej czasoprzestrzeni również prowadzona jest kampania... na memy” – przeczytamy w tekście Łuczuka.

Naturopata Justyna Pietrzykowska napisze recepturę na lek z użyciem bardzo popularnej rośliny, która pomaga na ból zatok spowodowany przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach. Magda Fijołek zdradzi, dlaczego Scarlett Johansson podpadła środowiskom gejowskim, a Tomasz Sakiewicz znów opowie bajkę. Tym razem o krasnoludku Urwipale.

W polemice filmowej wraz z Igorem Szczęsnowiczem posprzeczamy się o równowagę płci na podstawie fabuły filmu „Ocean`s 8”. Filmu pełnego intryg, manipulacji i oszustw. I to z uśmiechem na ustach bohaterek produkcji. Na pomalowanych ustach oczywiście. Jarosław Molga w pełnym błyskotliwego humoru reportażu napisze, dokąd prowadzi wiara w technologie cyfrowe, z których tak chętnie korzystamy w wakacje. A na ostatniej stronie w fotoreportażu ze świata zobaczymy najbardziej imponujące budowle z piasku, do których skonstruowania naprawdę wystarczy tylko piasek i woda. „Niecodzienna Gazeta Polska” to znakomity tytuł na wakacyjne weekendy.

Bądźcie Państwo z nami. Zapraszamy do kiosków!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanada chce zaskarżyć Facebooka

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Stock Catalog/CC BY-SA 2.0

  

Facebook dopuścił się poważnych naruszeń prawa o ochronie danych osobowych i nie zapewnił odpowiedniej ochrony swoim kanadyjskim użytkownikom - stwierdził kanadyjski komisarz ds. prywatności w wydanym dzisiaj raporcie związanym ze skandalem wokół Cambridge Analytica.

Ponieważ Facebook zaprzecza zarzutom regulatora i odmawia zastosowania się do jego zaleceń, komisarz Daniel Therrien poinformował również, że zamierza skierować sprawę do Sądu Federalnego, by skłonić firmę do zmiany praktyk.

Dochodzenie prowadzone przez biuro federalnego komisarza ds. ochrony prywatności we współpracy z komisarzem prowincji Kolumbia Brytyjska rozpoczęto w marcu 2018 roku, po ujawnieniu wycieku danych 87 mln użytkowników Facebooka, w tym ponad 600 tys. Kanadyjczyków, i wykorzystaniu tych danych przez firmę Cambridge Analytica do przewidywania ich decyzji wyborczych i wpływania na nie. Według doniesień Facebook miał zezwolić na działanie aplikacji, która zbierała informacje o użytkownikach, a część tych danych przekazywała trzecim organizacjom, w tym Cambridge Analytica.

"Mimo publicznego przyznania się do poważnego nadużycia zaufania w związku ze skandalem wokół Cambridge Analytica Facebook kwestionuje konkluzje z naszego dochodzenia i odmawia wdrożenia rekomendacji, które mają na celu zniwelowanie tych niedoskonałości"

- powiedział podczas konferencji prasowej komisarz Therrien.

W trakcie dochodzenia regulatorzy stwierdzili, że poprzez "powierzchowne i nieskuteczne" mechanizmy wyrażania zgody przez użytkowników Facebook dopuścił do "nieautoryzowanego dostępu zewnętrznego podmiotu do informacji milionów użytkowników", a część tych danych została później wykorzystana do celów politycznych. Firma nie uzyskała też świadomej zgody na wykorzystanie informacji od użytkowników, którzy zainstalowali aplikację, ani od ich znajomych na Facebooku.

Ponadto Facebook nie zastosował właściwego nadzoru nad tym, czy korzystające z jego platformy aplikacje stosowały się do przepisów o ochronie prywatności. Tym samym Facebook "próbował przenieść odpowiedzialność za ochronę osobistych danych na aplikacje korzystające z jego platformy oraz na samych użytkowników" - napisano w raporcie.

Ponieważ decyzje federalnego komisarza ds. prywatności nie są wiążące i nie ma on kompetencji do nakładania kar finansowych, sprawa zostanie skierowana do Sądu Federalnego - poinformowano.

Therrien określił jako nie do zaakceptowania fakt, że firmy takie jak Facebook mogą ignorować zalecenia regulatora, i zaapelował o zmianę prawa.

"Ta sytuacja podkreśla poważne słabości naszego obecnego systemu ochrony prywatności. (...) Decyzje mojego biura powinny być wiążące, by zapewnić ich skuteczne wdrożenie. Powinienem mieć prawo do wydawania nakazów i nakładania kar za niestosowanie się do prawa"

- stwierdził komisarz. Wskazał w tym kontekście na rozporządzenie o ochronie danych osobowych UE, które weszło w życie w maju 2018 roku.

Obecny na konferencji komisarz ds. prywatności prowincji Kolumbia Brytyjska Michael McEvoy dodał, że współpraca z biurem komisarza federalnego dotyczy też roli kanadyjskiej firmy AggregateIQ w skandalu związanym z Cambridge Analytica oraz w brytyjskim referendum na temat wyjścia z UE. Wnioski z tego dochodzenia mają zostać opublikowane jeszcze tej wiosny.

 

Sprawa Facebooka była w kwietniu 2018 roku przedmiotem wysłuchania w kanadyjskiej parlamentarnej komisji ds. dostępu do informacji, danych osobowych i etyki. Komisarz Therrien przyznał wtedy, że wyciek danych mógł mieć wpływ na wybory w Kanadzie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl