Nowi oficerowie w polskiej armii

/ mat. arch.

  

323 absolwentów Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu otrzymało w piątek promocję na pierwszy stopień oficerski. Nowi podporucznicy rozpoczną służbę w jednostkach w całej Polsce, w różnych rodzajach sił zbrojnych.

Uroczysta promocja na stopień podporucznika odbyła się w piątek na Placu Gołębim wrocławskiego Rynku. Dokonali jej dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika oraz dowódca operacyjny RSZ gen. broni Sławomir Wojciechowski.

Rektor Akademii Wojsk Lądowych gen. brygady Dariusz Skorupka podkreślił, że promocja absolwentów na pierwszy stopień oficerski to ważna chwila, nie tylko dla wojskowych, ale też dla ich rodzin.

Nasi absolwenci włożyli dużo pracy intelektualnej, jak i wysiłku fizycznego, by nabyć odpowiednich cech, które pozwolą im być w przyszłości charyzmatycznymi dowódcami. Należą im się za to słowa najwyższego uznania. Podziękowania należą się też ich rodzicom za wychowanie w duchu patriotycznych wartości

 - powiedział rektor AWL.

Listy gratulacyjne do oficerów skierowali marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz wicepremier Beata Szydło i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Od oficerów wymaga się najwięcej. Przed wami są zarówno wspaniałe, jak i trudne chwile, w których poczujecie ciężar odpowiedzialności za zadania wykonywane w imieniu społeczeństwa i dla jego dobra. Siły zbrojne zwłaszcza od swoich oficerów oczekują kreatywności i profesjonalizmu, gotowości do podejmowania wyzwań i umiejętności rozwiązywania problemów. Mundur oficerski domaga się także wysokich walorów moralnych i etycznych, w zamian otwiera przed najlepszymi możliwości awansu i rozwoju zawodowego oraz realizacji marzeń i zainteresowań

- napisał w liście minister Błaszczak. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymano trzech Algierczyków

Zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/Straż Graniczna

  

Trzech obywateli Algierii, którzy nielegalnie przeszli z Ukrainy do Polski przez tzw. zieloną granicę zatrzymała w okolicach Lubaczowa na Podkarpaciu Straż Graniczna. Mężczyźni zostali zawróceni na Ukrainę. Otrzymali też trzyletni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymani cudzoziemcy to mężczyźni w wieku 22, 23 i 28 lat. Przemieszczali się pieszo skrajem lasu w kierunku Budomierza. Zostali zatrzymani w piątek przez patrol Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie.

"Zatrzymani to obywatele Algierii, którzy od kilku miesięcy studiowali i pracowali na Ukrainie. Teraz postanowili nielegalnie dotrzeć do Niemiec, aby tam zamieszkać"

– powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że obcokrajowcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie, gdzie postawiono im zarzuty. "Przyznali się do zarzucanego im czynu nielegalnego przekroczenia granicy" – dodała mjr Pikor.

Wszyscy trzej zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach umowy readmisyjnej. Ponadto otrzymali też zakaz wjazdu do państw strefy Schengen na kolejne 3 lata.

Rzeczniczka BiOSG przedstawiła statystykę, według której od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali około 50 imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl