Komisja Europejska przerywa milczenie ws. Junckera. Nie uwierzycie! Choroba filipińska to przy tym... nic!

/ YouTube; print screen

  

Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy, że Jean-Claude Juncker został sfilmowany na szczycie NATO w Brukseli, w stanie wskazującym na poważną niedyspozycję. Tymczasem Komisja Europejska przerywa milczenie... A co tam słynna choroba filipińska sprzed lat, rzecznik KE przekonuje, że w przypadku Junckera wcale nie chodziło o alkohol. Co zatem spowodowało chwiejny krok? To wyjaśnienie... doprawdy zaskakuje!

Chwiejny krok przewodniczącego Komisji Europejskiej i podtrzymywanie przez innych uczestników spotkania stało się powodem do licznych spekulacji. Zresztą - wystarczy spojrzeć.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mocno chwiejny krok szefa Komisji Europejskiej na szczycie NATO. To WIDEO wywołało falę komentarzy

Opublikowane nagranie wideo pokazuje między innymi, jak Juncker idąc zatacza się, a inne osoby, podtrzymują go, by nie upadł. Materiał ten rozpowszechniły liczne media, wyrażając w niektórych przypadkach przypuszczenie, że szef KE był pod wpływem alkoholu.
 Tymczasem rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas powiedział na konferencji prasowej, że w środę szef KE cierpiał z powodu... „bardzo bolesnego ataku” rwy kulszowej.

- Szef KE publicznie przyznał, ze rwa kulszowa ma wpływ na jego poruszanie się. To właśnie się stało w środę – wyjaśnił Schinas.

Dodał, że Juncker chce podziękować premierowi Holandii Markowi Rutte i premierowi Portugali Antonio Coście za pomoc w tych „bolesnych momentach”.

- Szef KE bierze leki i czuje się lepiej – powiedział.

Poinformował, że przyszłym tygodniu Juncker ma bardzo napięty program pracy, ale zamierza go zrealizować.

Schinas zaznaczył, że nie może powiedzieć, czy szef KE przyjmował w środę jakieś środki farmakologiczne. Przyznał jednocześnie, że zażywa on leki, które są związane z chorobą.

Zapytany przez dziennikarkę wprost, czy przewodniczący KE był pijany, jak sugeruje to część mediów, rzecznik odrzekł, że takie sugestie są nieeleganckie i niesmaczne, biorąc pod uwagę stan zdrowia szefa KE.

Dopytywany powiedział, że w środę Juncker nie brał środków przeciwbólowych razem z alkoholem. Schinas dodał, że nie wie, czy podczas ataku Juncker skorzystał z pomocy lekarza, ale jeszcze w środę poczuł się lepiej i wziął udział w kolacji wydanej dla uczestników szczytu NATO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Opole będzie miało autobusy elektryczne

/ Wieckowicz [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Opole otrzyma 14 mln złotych dofinansowania na zakup pięciu autobusów elektrycznych - napisał na swoim profilu społecznościowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Całkowity koszt projektu to 20 mln złotych.

Jak poinformował Wiśniewski, miasto znalazło się w gronie kilkunastu miast polskich, które otrzymały wsparcie Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

W ramach projektu Opole chce kupić pięć autobusów elektrycznych oraz wybudować infrastrukturę do ich ładowania na jednej z linii, które będą obsługiwane przez nowe pojazdy. Według władz Opola, zakup pierwszych "elektryczniaków" jest częścią programu unowocześniania taboru komunikacji publicznej. Wcześniej miasto kupiło 61 autobusów od MAN-a, wyposażonych w najnowocześniejsze silniki diesla.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl