Znajdź swoją stację BENZINA i dołącz do czeskiego lovebrandu

Benzina

  

BENZINA ze swoimi 404 stacjami paliw to największa sieć stacji benzynowych w Czechach. Wchodzi w skład czeskiej grupy Unipetrol, należącej do naszego PKN ORLEN. Dlatego właśnie na stacjach BENZINA znajdziemy produkty i usługi o najwyższej jakości, znane nam z krajowych stacji ORLEN. BENZINA, obchodząca w tym roku 60 urodziny, działa na rynku już od 1958 r. W ciągu ostatnich lat mocno się rozwinęła i jest dziś najlepiej rozpoznawalną i lubianą marką stacji benzynowych w Czechach, znaną z wysokiej jakości paliw i usług. Wstąpmy do BENZINA! Możemy zatankować paliwo EFECTA o właściwościach czyszczących czy paliwo premium VERVA, a także posilić się i odpocząć w dobrze znanym Stop Cafe.

Odpocznij w Stop Cafe

W BENZINA możemy skorzystać z nowocześnie urządzonej i wyposażonej kawiarni z przekąskami i szeroką ofertą gastronomiczną, łączącą zarówno tradycyjne jak i zdrowe dania, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na przykład ulubioną belgijską kawę fair trade. Czy różnorodną paletę tradycyjnych i nowoczesnych posiłków, uwzględniających trendy zdrowego odżywiania. Oprócz dań głównych i sałatek do dyspozycji jest także menu śniadaniowe.

Obok tradycyjnych posiłków i szybkich hot-dogów możemy też liczyć na ulubione hamburgery czy tortille. W wegetariańskich hamburgerach mięso zostało zastąpione popularnym falafelem. W ofercie BENZINA znajdziemy także makarony, wrapy i zapiekanki przygotowywane bezpośrednio na oczach klientów na grillu kontaktowym czy w kuchence umożliwiającej szybkie podgrzewanie dań. W ofercie są również jogurty, sałatki warzywne i owocowe oraz świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe.

Standardem jest darmowe szybkie łącze internetowe, a także możliwość doładowania smartfonów, tabletów czy laptopów.

Najlepsza dbałość o Twoje auto

Wszystkie paliwa sprzedawane na stacjach BENZINA są uszlachetnione o ponadstandardowe dodatki, przynoszące szereg korzyści. Podstawowa oferta beznyny i oleju napędowego, czyli paliwa EFECTA, skoncentrowana jest przede wszystkim na wysoce efektywnych właściwościach czyszczących, przedłużających żywotność układu paliwowego i całego silnika. Z kolei paliwa VERVA charakteryzuje nacisk na moc. BENZINA posiada specjalny system kontroli jakości. Każda dostawa paliw jest wyposażona w atest jakości, gwarantujący, że stacja oferuje paliwo w pełni odpowiadające parametrom normy. Oprócz tradycyjnych paliw na niemal połowie stacji BENZINA sprzedawane są również paliwa LPG i CNG. W trzech miejscowościach – w Rousínovie u Vyškova, we Vrchlabí i Vystrkovie u Humpolce w stacjach szybkiego ładowania można także doładować samochody elektryczne.

BENZINA świętuje 60 lat

BENZINA powstała 1 kwietnia 1958 r. jako przedsiębiorstwo państwowe w ramach reorganizacji gospodarki socjalistycznej Czechosłowacji. Jej znakiem towarowym, podlegającym ochronie prawnej, jest od samego początku legendarny czerwony konik z kółkiem zębatym. Podczas wprowadzania nowego znaku w 1959 r. doszło do unifikacji wizualnej sieci stacji paliw w kolorze białym i czerwonym. Do ważnej zmiany doszło w wyniku prywatyzacji w 1994 r. Przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę akcyjną BENZINA, która po roku została wcielona do struktury holdingowej Unipetrolu. Wejście nowego akcjonariusza, PKN ORLEN, w 2005 r. przyniosło nową strategię handlową. Niemal natychmiast rozpoczęto szeroko zakrojoną modernizację wszystkich stacji paliw BENZINA w całych Czechach. Doszło również do modyfikacji kolorystyki korporacyjnej. Czerwień i biel, tradycyjne barwy BENZINA, zostały zastąpione połączeniem koloru czerwonego, srebrnego i niebieskiego. Zgodnie z misją marki kompletnie zmieniono nie tylko wnętrza i otoczenie stacji, ale przede wszystkim zakres oferowanych usług. Większość stacji BENZINA została wyposażona w nowoczesne myjnie. Mniejsze stacje posiadają stanowiska do mycia ręcznego samochodów. Dziś BENZINA jest liderem czeskiego rynku paliw, posiadającym niemal 22 % udział na rynku.

Czechy – gęsta sieć stacji benzynowych oferujących wysokiej jakości paliwa Czechy pokryte są najgęstszą siecią stacji paliw w całej Unii Europejskie. Na każdych 14 km dróg przypada średnio jedna stacja benzynowa. „Jakość paliw sprzedawanych w Czechach mocno przewyższa średnią europejską. Od wielu lat co najwyżej 1 % wszystkich próbek badanych na stacjach paliw nie spełnia pojedynczych parametrów norm. W przypadku BENZINA, dysponującej największą liczbą stacji, nie jest to nawet pół procent, przy zym chodzi wyłącznie o drobne odchylenia od normy“, mówi Václav Loula z Czeskiego Stowarzyszenia Przemysłu i Handlu Petrochemicznego (ČAPPO). W ostatnich latach firmy prowadzące stacje benzynowe starają się poszerzać ofertę paliw standardowych i alternatywnych oraz źródeł energii, jak również ulepszać i poszerzać ofertę usług gastronomicznych. Na stacjach BENZINA znajdziemy ofertę znaną nam z polskich stacji pod marką ORLEN. W Czechach opłaca się tankować na stacjach BENZINA!

Materiał płatny

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Seria obcesowych wpisów rzecznika ludowców. "Pani co dzisiaj doiła?" - to jeden z nich. Ostatecznie przeprosił

Jakub Stefaniak / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rzecznik PSL Jakub Stefaniak przeprosił za swoje mocno obcesowe wpisy na Twitterze, w których odnosił się m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego i posłanki PiS Krystyny Pawłowicz. „Wszystkich którzy poczuli się urażeni moimi wpisami, przepraszam” - napisał na Twitterze. Dość tajemniczo w tej sprawie wypowiedział się szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, podkreślając, że przy następnej takiej sytuacji "wyciągnie konsekwencje"

W niedzielę Stefaniak nawiązał do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w Łowiczu, w których brał udział premier Mateusz Morawiecki. Rzecznik PSL opublikował na Twitterze obraz Józefa Chełmońskiego pt. „Bociany” z komentarzem: "dzieła wybrane PiS: „Młody Morawiecki po wydojeniu krowy i pracy cepem wypatruje Boeinga PLL Lot”". W odpowiedzi na uwagę jednej z internautek, która przypomina, że Mateusz Morawiecki w młodości „został porwany przez ZOMO”, Stefaniak napisał, wyraźnie nie czując, że przekracza kolejne granice: „A nie przez Marsjan?”.

Do dyskusji włączyła się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która oceniła, że rzecznik PSL za swoje wpisy „nie musi” przepraszać, ponieważ - jak napisała – „nie ma zdolności honorowej”. „Ma skojarzenia tylko ze swym najbliższym otoczeniem...” - dodała. „Panno Krysiu a Pani co dzisiaj doiła?” – umieścił kolejną żenującą odpowiedź Stefaniak.

W innym komentarzu, odnoszącym się do rzecznika PSL, jedna z użytkowniczek Twittera stwierdziła, że „pycha kroczy przed upadkiem, to będzie głośny upadek”. „Nie będzie głośny, bo ten człowiek siedzi blisko dna” - odpisała Pawłowicz. „Chyba jednak nie siedzę blisko, by bym słyszał jak Panna Krysia puka od spodu” – ścigał się sam ze sobą Stefaniak.

Dopiero dziś rzecznik PSL zebrał się na przeprosiny. „Wszystkich którzy poczuli się urażeni moimi wpisami przepraszam” - napisał na Twitterze Stefaniak.

Z kolei szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z tvp.info zapowiedział, że jeśli takie zachowanie się powtórzy (dopiero jeżeli się powtórzy), wyciągnie konsekwencje. - Odbyłem rozmowę dyscyplinującą z rzecznikiem. Jeśli sytuacja się powtórzy, wyciągniemy konsekwencje służbowe – powiedział i… zaatakował PiS. - Nie akceptuję takiego języka. Uważam, że nie możemy schodzić do poziomu polityków PiS – stwierdził.

Na pytanie, czy z rozmowy wynikało, że rzecznik PSL powinien przeprosić premiera Morawieckiego i poseł Pawłowicz, Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że Stefaniak „zachowa się, jak trzeba”.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl