Znajdź swoją stację BENZINA i dołącz do czeskiego lovebrandu

Benzina

  

BENZINA ze swoimi 404 stacjami paliw to największa sieć stacji benzynowych w Czechach. Wchodzi w skład czeskiej grupy Unipetrol, należącej do naszego PKN ORLEN. Dlatego właśnie na stacjach BENZINA znajdziemy produkty i usługi o najwyższej jakości, znane nam z krajowych stacji ORLEN. BENZINA, obchodząca w tym roku 60 urodziny, działa na rynku już od 1958 r. W ciągu ostatnich lat mocno się rozwinęła i jest dziś najlepiej rozpoznawalną i lubianą marką stacji benzynowych w Czechach, znaną z wysokiej jakości paliw i usług. Wstąpmy do BENZINA! Możemy zatankować paliwo EFECTA o właściwościach czyszczących czy paliwo premium VERVA, a także posilić się i odpocząć w dobrze znanym Stop Cafe.

Odpocznij w Stop Cafe

W BENZINA możemy skorzystać z nowocześnie urządzonej i wyposażonej kawiarni z przekąskami i szeroką ofertą gastronomiczną, łączącą zarówno tradycyjne jak i zdrowe dania, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na przykład ulubioną belgijską kawę fair trade. Czy różnorodną paletę tradycyjnych i nowoczesnych posiłków, uwzględniających trendy zdrowego odżywiania. Oprócz dań głównych i sałatek do dyspozycji jest także menu śniadaniowe.

Obok tradycyjnych posiłków i szybkich hot-dogów możemy też liczyć na ulubione hamburgery czy tortille. W wegetariańskich hamburgerach mięso zostało zastąpione popularnym falafelem. W ofercie BENZINA znajdziemy także makarony, wrapy i zapiekanki przygotowywane bezpośrednio na oczach klientów na grillu kontaktowym czy w kuchence umożliwiającej szybkie podgrzewanie dań. W ofercie są również jogurty, sałatki warzywne i owocowe oraz świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe.

Standardem jest darmowe szybkie łącze internetowe, a także możliwość doładowania smartfonów, tabletów czy laptopów.

Najlepsza dbałość o Twoje auto

Wszystkie paliwa sprzedawane na stacjach BENZINA są uszlachetnione o ponadstandardowe dodatki, przynoszące szereg korzyści. Podstawowa oferta beznyny i oleju napędowego, czyli paliwa EFECTA, skoncentrowana jest przede wszystkim na wysoce efektywnych właściwościach czyszczących, przedłużających żywotność układu paliwowego i całego silnika. Z kolei paliwa VERVA charakteryzuje nacisk na moc. BENZINA posiada specjalny system kontroli jakości. Każda dostawa paliw jest wyposażona w atest jakości, gwarantujący, że stacja oferuje paliwo w pełni odpowiadające parametrom normy. Oprócz tradycyjnych paliw na niemal połowie stacji BENZINA sprzedawane są również paliwa LPG i CNG. W trzech miejscowościach – w Rousínovie u Vyškova, we Vrchlabí i Vystrkovie u Humpolce w stacjach szybkiego ładowania można także doładować samochody elektryczne.

BENZINA świętuje 60 lat

BENZINA powstała 1 kwietnia 1958 r. jako przedsiębiorstwo państwowe w ramach reorganizacji gospodarki socjalistycznej Czechosłowacji. Jej znakiem towarowym, podlegającym ochronie prawnej, jest od samego początku legendarny czerwony konik z kółkiem zębatym. Podczas wprowadzania nowego znaku w 1959 r. doszło do unifikacji wizualnej sieci stacji paliw w kolorze białym i czerwonym. Do ważnej zmiany doszło w wyniku prywatyzacji w 1994 r. Przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę akcyjną BENZINA, która po roku została wcielona do struktury holdingowej Unipetrolu. Wejście nowego akcjonariusza, PKN ORLEN, w 2005 r. przyniosło nową strategię handlową. Niemal natychmiast rozpoczęto szeroko zakrojoną modernizację wszystkich stacji paliw BENZINA w całych Czechach. Doszło również do modyfikacji kolorystyki korporacyjnej. Czerwień i biel, tradycyjne barwy BENZINA, zostały zastąpione połączeniem koloru czerwonego, srebrnego i niebieskiego. Zgodnie z misją marki kompletnie zmieniono nie tylko wnętrza i otoczenie stacji, ale przede wszystkim zakres oferowanych usług. Większość stacji BENZINA została wyposażona w nowoczesne myjnie. Mniejsze stacje posiadają stanowiska do mycia ręcznego samochodów. Dziś BENZINA jest liderem czeskiego rynku paliw, posiadającym niemal 22 % udział na rynku.

Czechy – gęsta sieć stacji benzynowych oferujących wysokiej jakości paliwa Czechy pokryte są najgęstszą siecią stacji paliw w całej Unii Europejskie. Na każdych 14 km dróg przypada średnio jedna stacja benzynowa. „Jakość paliw sprzedawanych w Czechach mocno przewyższa średnią europejską. Od wielu lat co najwyżej 1 % wszystkich próbek badanych na stacjach paliw nie spełnia pojedynczych parametrów norm. W przypadku BENZINA, dysponującej największą liczbą stacji, nie jest to nawet pół procent, przy zym chodzi wyłącznie o drobne odchylenia od normy“, mówi Václav Loula z Czeskiego Stowarzyszenia Przemysłu i Handlu Petrochemicznego (ČAPPO). W ostatnich latach firmy prowadzące stacje benzynowe starają się poszerzać ofertę paliw standardowych i alternatywnych oraz źródeł energii, jak również ulepszać i poszerzać ofertę usług gastronomicznych. Na stacjach BENZINA znajdziemy ofertę znaną nam z polskich stacji pod marką ORLEN. W Czechach opłaca się tankować na stacjach BENZINA!

Materiał płatny

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Do czego zobowiązuje nazwa „Gazeta Wyborcza”? Dziennikowi Michnika dostało się od Bielana

/ Piotr Galant / Gazeta Polska

  

- Premier Mateusz Morawiecki jest "czysty jak łza", dorobił się majątku uczciwie i zanim wszedł do polityki - ocenił wicemarszałek Senatu Adam Bielan, "jedynka" PiS na Mazowszu w wyborach do PE, w kontekście niedawnej publikacji "Gazety Wyborczej". Według Adama Bielana, "Gazeta Wyborcza" angażuje się w proces wyborczy, w tej chwili wspiera PO.

Adam Bielan zapewnił w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce, że Morawiecki jest "czysty jak łza".

Mateusz Morawiecki dorobił się uczciwie majątku, zanim wstąpił do polityki - to jest różnica między nim, a wieloma byłymi politykami PO

- powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/272334-kim-jest-ekspertka-wyborczej-od-nieruchomosci-dzialaczka-sld-ktora-byla-dziennikarka-agory]

Dodał, że szef rządu dokonał rozdzielności majątkowej z żoną, bo "nie chciał, żeby działalność jego żony - która zarządza nieruchomościami - w jakikolwiek sposób wpływała na jego działalność".

"Gazeta Wyborcza", jak nazwa zobowiązuje, angażuje się w proces wyborczy zawsze po jednej stronie, zawsze atakując politycznych konkurentów formacji, którą w danym momencie wspiera. W tej chwili wspiera Platformę Obywatelską

- ocenił Bielan.

Wicemarszałek Senatu zapewnił również, że jego ugrupowanie jest gotowe do poszerzenia jawności majątkowej.

[polecam:https://niezalezna.pl/272381-dlaczego-adam-bielan-ubiega-sie-o-mandat-europosla-odpowiedz-padla-w-rozmowie-z-niezaleznapl]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl