Świadek skłamał przed Komisją Weryfikacyjną? Poseł Mosiński był niezwykle czujny

/ Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Komisja weryfikacyjna bada dziś reprywatyzację kamienicy przy ulicy Mokotowskiej 40 w Warszawie. Zeznawał m.in pełnomocnik beneficjentów reprywatyzacji Krzysztof Dębski. Pytany, czy był akcjonariuszem spółki - świadek zaprzeczył. Chyba jednak nie przemyślał dobrze swojej odpowiedzi i nie docenił komisji, bo poseł Jan Mosiński szybko zweryfikował jego słowa.

Na rozprawę zostali wezwani m.in.  beneficjenci decyzji zwrotowych: Brygida Kinga Goworek i Małgorzata Rogozińska-Dzik oraz ich pełnomocnik Krzysztof Dębski. Wezwana została także prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, która się tradycyjnie nie stawiła.

Podczas przesłuchania pełnomocnika doszło do ciekawej sytuacji. Członkowie komisji przyznali, że może ona rzutować na prawdomówność świadka.

Na pytanie posła Mosińskiego: Jakie były relacje między świadkiem Dębskim, a spółką INVISTA, przesłuchiwany odpowiedział, że spółka Invista zleciła mu tylko prowadzenie sprawy roszczeń do nieruchomości Emilii Plater 15. 

Z kolei, pytany, czy był akcjonariuszem spółki - świadek stanowczo zaprzeczył. Chyba jednak nie przemyślał dobrze swojej odpowiedzi i nie docenił komisji, bo poseł Mosiński szybko zweryfikował jego słowa, cytując oświadczenie o zbyciu przez Dębskiego akcji spółki.

Lekko zakłopotany świadek stwierdził, że nie uważał się nigdy za akcjonariusza, pomimo posiadania akcji.

Pozostawiamy to bez komentarza. Oceńcie Państwo sami.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

21-latek planował zamach na swoją dawną szkołę. Czeka go 2,5 roku za kratkami

/ Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Sąd rejonowy w Sollentunie pod Sztokholmem skazał dziś 21-letniego mężczyznę na karę 2,5 roku więzienia za przygotowywanie ataku na swoją dawną szkołę. Zamach miał mieć miejsce w rocznicę masakry w Columbine High School w USA.

Jacob H. został zatrzymany 1 kwietnia ubiegłego roku w Sollentunie w wynajętym przez siebie magazynie podczas kłótni ze znajomym, któremu groził maczetą. Wezwana na miejsce policja przez przypadek znalazła materiały wybuchowe, kanistry z benzyną oraz pamiętnik z opisem planu ataku na szkołę średnią Fredrika Bremergymnasiet w gminie Huddinge na południe od Sztokholmu. Zamach miał polegać na podpaleniu szkolnej biblioteki oraz dokonaniu eksplozji na terenie placówki, do której uczęszcza 2 tys. uczniów. Następnie - jak napisał mężczyzna - chciał być zastrzelony przez policję.

Podczas przesłuchania Jacob H. oświadczył, że "chciał stracić życie w taki sposób, aby zostać zapamiętanym". Planowany zamach miał zostać przeprowadzony 19 kwietnia 2019 roku, w 20. rocznicę masakry w amerykańskiej szkole Columbine High School w USA, w wyniku której zginęło 12 uczniów, a 21 zostało rannych. Sprawcami strzelaniny byli dwaj uczniowie tej szkoły, którzy przed przybyciem policji popełnili samobójstwo. Podłożone przez nich ładunki nie wybuchły. 

Sąd rejonowy w Sollentunie, skazując Jacoba H. na karę 2,5 roku więzienia, uznał za prawdopodobne dokonanie przez niego podpalenia mogącego mieć poważne skutki. Natomiast przygotowywane eksplozje sędzia potraktował jako "niemogące wyrządzić poważnych szkód". Z tą argumentacją nie zgodził się prokurator, który rozważa zaskarżenie wyroku do sądu wyższej instancji.

Wcześniej młodego mężczyznę uznano za poczytalnego, choć - jak dowodziła obrona - korzystał on wcześniej z pomocy psychologicznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts