Biało-czerwoni mają nowego trenera! To Jerzy Brzęczek

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu procesu wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Zostanie nim Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca. Jerzy Brzęczek to były polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika i trener piłkarski. Były reprezentant Polski, wicemistrz olimpijski z Barcelony z 1992 roku. Teraz możemy dodać jeszcze jedno osiągnięcie - selekcjoner reprezentacji Polski.

Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

- W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej – informuje PZPN.

Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy.

Brzęczek rozpoczął karierę w zespole Rakowa Częstochowa. Po wyjeździe z Częstochowy grał kolejno w Olimpii Poznań, Lechu Poznań, Górniku Zabrze, GKS-ie Katowice, Tirolu Innsbruck, LASK, Maccabi Hajfa, Sturmie Graz, FC Kärnten oraz Wacker Tirol. Latem 2007 roku, po dwunastu latach gry poza krajem, podpisał roczny kontrakt z Górnikiem Zabrze, który 15 kwietnia 2008 roku przedłużono o kolejny rok. W styczniu 2009 rozwiązał kontrakt z klubem i na zasadzie wolnego transferu przeszedł do Polonii Bytom, gdzie był grającym asystentem trenera Marka Motyki. Latem 2009 roku zakończył piłkarską karierę.  
Brzęczek sam grał polskiej kadrze. 42 razy wystąpił w reprezentacji Polski, której też był kapitanem
. W barwach reprezentacji zdobył cztery bramki. Był kapitanem drużyny olimpijskiej, która w 1992 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie zdobyła srebrny medal.  
 
Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę na stanowisku trenera. Był pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk, GKS Katowice oraz Wisły Płock.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, PZPN, laczynaspilka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przewodniczący z Koalicji Obywatelskiej odwołany

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Sejmik województwa podlaskiego odwołał ze stanowiska przewodniczącego Karola Pileckiego (KO). Zdecydowały głosy większościowego klubu Zjednoczonej Prawicy, który wystąpił z takim wnioskiem. W głosowaniu na znak protestu nie wzięli udziału radni z opozycji.

Karol Pilecki był przewodniczącym sejmiku od listopada zeszłego roku. W głosowaniu tajnym pokonał wtedy niespodziewanie Marka Komorowskiego, zgłoszonego na przewodniczącego sejmiku przez klub radnych Zjednoczonej Prawicy. W klubie nie było jednak jednomyślności, więc Komorowski większości nie uzyskał i przegrał z Pileckim.

W głosowaniu nad odwołaniem dotychczasowego przewodniczącego wzięło udział 17 radnych. Z sejmikowej opozycji był wśród nich jedynie sam Pilecki. Ostatecznie za jego odwołaniem opowiedziało się 15 osób, jedna była przeciw, a jedna oddała głos nieważny.

Również na wniosek radnych ZP sejmik odwołał też wiceprzewodniczącego Cezarego Cieślukowskiego (PSL); 15 osób było za jego odwołaniem, jedna była przeciw. Wniosek o odwołanie obu członków prezydium sejmiku został zgłoszony już w trakcie poniedziałkowej sesji. Na znak protestu radni opozycyjnych klubów KO i PSL wyszli z sali obrad i nie wzięli udziału w głosowaniu, a wcześniej oba kluby nie zgłosiły swoich przedstawicieli do komisji skrutacyjnej.

Jak zapowiedział prowadzący dalszą część obrad wiceprzewodniczący Marek Komorowski, wybór nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego sejmiku ma odbyć się na kolejnej sesji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl