Wałęsa – Reaktywacja! Syn "pokojowego" noblisty wzywa do antypisowskiej „rewolucji”

/ Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Syn byłego prezydenta, a obecnie eurodeputowany PO i kandydat „Koalicji Obywatelskiej” na urząd prezydenta Gdańska, udzielił wywiadu sympatyzującemu z totalną opozycją portalowi „wiadomo.co”. Rozmowa przebiegała w „przyjacielskiej” atmosferze. Ze strony dziennikarza prowadzącego wywiad nie padały trudne pytania, np. o nieścisłości w deklarowanym stanie posiadania kandydata. Padło natomiast kolejne wezwanie do walki z PiS metodą „ulica i zagranica”. Syn byłego prezydenta wpisał się tym samym w retorykę swego ojca.

CZYTAJ WIĘCEJ: W najnowszym numerze „Gazety Polskiej”: Co ukrywał Jarosław Wałęsa?

Rozmawiano m.in. o tym, czy młody Wałęsa nie obawiał się podjąć decyzji o starcie w wyborach, o tym, czy nie obawia się „bratobójczej” walki z obecnie urzędującym prezydentem Adamowiczem, a także o programie kandydata „Koalicji Obywatelskiej”

Wałęsa stwierdził, że przygotowywał się do startu w wyborach samorządowych od lat oraz, że jest kandydatem szeroko pojętej opozycji. Mówił także, że liczy na opamiętanie Adamowicza i zawarcie porozumienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ależ tam się „żrą”! Wałęsa punktuje Adamowicza. Czy złoży zawiadomienie do prokuratury?

Najbardziej interesująca jednak była odpowiedź na pytanie, jak powstrzymać obecną władzę. Wałęsa dotrzymał kroku swemu zacnemu ojcu i oświadczył, że jedynym sposobem są masowe demonstracje.

Wydaje mi się, że jedynym wyjściem są masowe demonstracje publiczne. Zdaję sobie sprawę, że trudno jest zmobilizować Polaków do tego, aby wyszli na ulice. Ale na tym etapie to najważniejszy instrument działania. Trzeba też bardzo pilnować uczciwości wyborów. Obawiam się, że może dochodzić do sytuacji, które będą kwestionowały ich wynik. To szalenie niebezpieczne

- oświadczył syn byłego prezydenta.

Dziennikarz oczywiście nie dopytywał, co w tym kontekście kandydat Wałęsa ma do powiedzenia o ostatnich wyborach samorządowych, w których zanotowano wiele nadużyć, a PSL osiągnął nieprzystające do sondażowych prognoz wyniki.

Z kolei, pytany „Czy możemy liczyć na Europę?” odparł, że 

W tej chwili mamy otwarty konflikt z Komisją Europejską, który prawdopodobnie zakończy się przed Trybunałem Sprawiedliwości. Może władza zdecyduje się zrobić krok wstecz. Ale na razie to wróżenie z fusów, bo PiS jest nieobliczalny.

- powiedział Wałęsa.

Poprosiliśmy o komentarz do słów Jarosława Wałęsy byłego przewodniczącego NSZZ Solidarność, obecnie posła Prawa i Sprawiedliwości, Janusza Śniadka.

Wypada tylko zacytować znane porzekadło, że „niedaleko pada jabłko od jabłoni”. Jarosław Wałęsa żyje „światłem odbitym od swego ojca” i powtarza również w polityce recepty ojca, które, jak chodzi o prestiż i autorytet Wałęsy, doprowadziły go do 1-procentowego poparcia w wyborach prezydenckich.

- powiedział polityk PiS.

To nie jest dobra droga. Okazuje się, że dla Jarosława Wałęsy, jak i dla całego jego środowiska, jedynym celem politycznym jest odsunięcie od władzy Prawa i Sprawiedliwości. Ja mogę tylko współczuć tym wszystkim, którzy udzielają poparcia dla obecności w polityce takim ludziom.

- dodał.

To jest godne ubolewania, zwłaszcza, że nie mają nic oryginalnego do zaproponowania Polakom, nawet realizacji ideałów i postulatów Sierpnia.

- ocenił Janusz Śniadek.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wiadomo.co

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brexit jednak nie w tym roku? Media: Eurokraci mają pewien plan

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/daniel_diaz_bardillo

  

Unijni decydenci badają możliwość opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty do 2020 roku. Według dziennika "The Times", chcą oni dać rządowi w Londynie więcej czasu na wypracowanie porozumienia politycznego w sprawie warunków brexitu.

Powołując się na źródła w Brukseli, gazeta zaznaczyła, że wydłużenie kończącej się w marcu procedury opuszczenia UE na mocy artykułu 50 traktatów byłoby jednorazowe i wymagałoby stworzenia odpowiednich zapisów prawnych, które pozwoliłyby na uniknięcie kłopotów związanych z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. [polecam:https://niezalezna.pl/211483-co-dalej-z-brexitem-may-rozczarowana-glosowaniem]

Według "Timesa", w jednym ze scenariuszy branych pod uwagę, brytyjscy posłowie mogliby nawet pozostać na stanowisku bez konieczności startu w wyborach aż do czasu wyjścia z Unii Europejskiej w przyszłym roku. Rozmówcy reporterów przyznali jednak, że to mogłoby doprowadzić do "bałaganu". [polecam:https://niezalezna.pl/254779-kto-najwiecej-straci-na-twardym-brexicie-minister-komentuje-decyzje-brytyjskiego-parlamentu]

Dziennik zaznaczył, że przygotowania zostały wywołane historycznie rekordowo wysoką skalą wtorkowej porażki w głosowaniu nad projektem umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, w której 432 posłów Izby Gmin odrzuciło wypracowaną propozycję - o 230 więcej niż zwolenników przedstawionego dokumentu. Tak wysokiej parlamentarnej porażki urzędującego brytyjskiego premiera nie było od ponad stu lat. [polecam:https://niezalezna.pl/254782-zapytali-camerona-o-referendum-ws-brexitu-przyznal-ze-jednej-rzeczy-bardzo-zaluje]

Jak podkreślono, w kontekście tych wydarzeń Niemcy i Francja "zasygnalizowały chęć do przedłużenia negocjacji z powodu politycznego zamieszania w Wielkiej Brytanii".

Jednocześnie zaznaczono, że już wcześniej przygotowywano się na okoliczność trzymiesięcznego wydłużenia procedury wyjścia ze Wspólnoty do końca czerwca, co pozwoliłoby Wielkiej Brytanii na zachowanie członkostwa aż do pierwszego posiedzenia kolejnej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Brytyjska premier Theresa May, jej ministrowie i najważniejsi współpracownicy wielokrotnie zaprzeczali, jakoby rozważali wydłużenie procesu wyjścia z Unii Europejskiej. Przemawiając dzisiaj w parlamencie, szefowa rządu wykluczyła taki scenariusz i wezwała posłów do "dokończenia swojego zadania", jakim jest jej zdaniem zrealizowanie podjętej przez wyborców decyzji o opuszczeniu Wspólnoty. [polecam:https://niezalezna.pl/254787-izba-gmin-zdecydowala-o-przyszlosci-rzadu-theresy-may-roznica-glosow-naprawde-niewielka]

W tym kontekście sceptycznie do doniesień "Timesa" odniósł się szef działu europejskiego eurosceptycznego dziennika "Telegraph" Peter Foster, który podkreślił, że istnieje "wiele sprzecznych plotek".

"Szefowie (instytucji UE - red.) się nie spotkali (w tej sprawie), a dopóki do tego nie dojdzie i nie będą znane okoliczności brytyjskiego wniosku, to każdy może mówić co chce"

- napisał w serwisie Twitter.

W razie braku większości dla umowy proponowanej przez May lub jakiegokolwiek alternatywnego rozwiązania Wielka Brytania automatycznie opuści UE o północy z 29 na 30 marca bez umowy na mocy procedury wyjścia opisanej w art. 50 traktatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl