Dzieciaki ćwiczą „Neymara”

/ @Telemaster68 \ Twitter.com

  

Brazylijczyk Neymar da Silva Santos Júnior jest znany z symulowania fauli. „W Brazylii znamy go takiego od lat, ale i tak go kochamy” – mówią o nim brazylijscy kibice, obecni w Rosji na Mundialu, gdzie piłkarz nie raz powtórzył swoje triki. Jego przykładem postanowili iść duńscy trenerzy młodych przyszłych sportsmenów. W sieci pojawiło się nagranie gdzie duńskie dzieci ćwiczą hasło „Neymar!”.

Dziennikarze szwajcarscy policzyli, że Brazylijczyk podczas Mundialu leżał na trawie już 13 minut i 50 sekund. To niemal tyle, ile trwa przerwa w piłkarskim meczu.

Neymar w czterech meczach w Rosji był faulowany 23 razy. Ale na murawie leżał znacznie częściej, usiłując swoimi teatralnymi pozami i upadkami przekonać sędziego do przewinienia.

Teraz piłkarz może powiedzieć, że został rzeczywiście sławnym. W sieci pojawiło się nagranie z dziecięcego obozu sportowego w Danii, gdzie młodzi piłkarze ćwiczą hasło „Neymar!”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nieuleczalnie chore dzieci wyjechały na zimowisko

/ https://pomozim.org.pl/

  

Rodzeństwo podopiecznych białostockiej Fundacji "Pomóż im", opiekującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi, oraz dzieci po chorobie onkologicznej wyjechały na specjalny turnus wypoczynkowy w okolice Rabki-Zdroju. Spędzą tam tydzień.

Z Białegostoku do Poręby Wielkiej wyjechała 24-osobowa grupa dzieci. W czasie zimowiska zaplanowano dla nich zajęcia sportowo-rekreacyjne, kulturalno-rozrywkowe i muzyczne. Będą np. uczyć się jeździć na nartach, odbywać górskie wycieczki i poznawać lokalne atrakcje. Mają w planie m.in. zwiedzanie Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju, Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce czy Kopalni Soli w Wieliczce.

"Pozornie zabrzmi to banalnie, ale to będzie przede wszystkim tydzień odpoczynku i świetnej zabawy" - powiedziała wiceprezes Fundacji "Pomóż im" Krystyna Skrzycka.

Coroczny wyjazd to jedna z form wsparcia, jakiego ta organizacja udziela rodzeństwu nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekuje w formie hospicyjnej. Ma pomóc im oderwać się od codzienności związanej z troską o brata czy siostrę i zmaganiem się z jego chorobą. Jak podkreślają przedstawiciele fundacji, dla dzieci, które wygrały z nowotworem, taki wyjazd ma też znaczenie rehabilitacyjne, do tego wzmacnia ich poczucie wartości.

Organizujemy takie wyjazdy od lat i doświadczenie mówi nam, że dzieci przeżywają podczas nich mnóstwo pozytywnych emocji. Czas wypełniony będzie mnóstwem atrakcji, nuda na nasze wyjazdy nie ma wstępu. A samo przebywanie wśród osób, które łączą podobne doświadczenia, zapewnia lepsze samopoczucie i pozwala naładować "życiowe baterie"

- dodała Skrzycka.

Założona w Białymstoku Fundacja "Pomóż im" istnieje od 2007 roku. Prowadzi przede wszystkim niestacjonarne Białostockie Hospicjum dla Dzieci, działające od 11 lat. To zespół lekarzy, pielęgniarek i różnych specjalistów, dojeżdżających do chorych dzieci w domach. Fundacja ma pod opieką stale 30 nieuleczalnie chorych dzieci z regionu i ich rodziny. Dzięki specjalistycznej opiece udzielanej w domach, nie muszą one przebywać w szpitalach.

Część jej działań pokrywa kontrakt z NFZ. Aby jednak pozyskiwać pieniądze na pełen zakres swej działalności, fundacja prowadzi różne zbiórki i kampanie społeczne, jako organizacja pożytku publicznego zbiera też fundusze z 1 proc. podatku. Np. sama niezbędna rehabilitacja podopiecznych, nierefundowana przez NFZ, to rocznie koszt 345,6 tys. zł.

W 2020 roku największym jej wyzwaniem inwestycyjnym ma być budowa Oazy Radości, placu zabaw dla małych pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Szacowany obecnie koszt tego przedsięwzięcia to ok. 400 tys. zł. Na razie organizacja ma trzecią część potrzebnych na to pieniędzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts