Gwiazdy na gali finałowej Festiwalu Mozartowskiego

/ fot. mat.pras.

  

Prawdziwe mozartowsko-operowe crème de la crème. Podobnie jak w ubiegłym roku, tegoroczną edycję Festiwalu Mozartowskiego zwieńczy gala operowa, w czasie której usłyszymy artystów znanych z interpretacji głównych partii w Mozartowskich operach, nie zabraknie uwertur oraz porywających chórów operowych. Najlepszą rekomendacją jest program Gali – zapraszamy do zapoznania się z tym, co czeka melomanów w drugą sobotę lipca.

Gala finałowa 28. Festiwalu Mozartowskiego odbędzie się w sobotę 14 lipca o godz. 19:00 w Teatrze Polskim w Warszawie ( ul. Kazimierza Karasia 2). Wieczór uświetnią znakomici artyści - m.in. Joanna Moskowicz, Joanna Freszel, Jan Jakub Monowid i Artur Janda. Tego wieczoru usłyszymy również Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej i niezastąpiony Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense” pod batutą Marcina Sompolińskiego. W programie znajdą się m.in. Uwertura do opery „Die Zauberflöte” / „Czarodziejski flet” KV 620, aria Belmonte z opery „Die Entführung aus dem Serail” / „Uprowadzenie z seraju” KV 384, duet Zerliny i Don Giovanniego z opery „Don Giovanni KV 527 i chór z opery „La clemenza di Tito” / „Łaskawość Tytusa” KV 62. Szczegółowy program na stronie imprezy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mat. pras., niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spektakle dla przedszkolaków o bezpiecznych wakacjach

/ langll

  

Jak się bezpiecznie zachowywać na drodze, w górach, czy nad wodą, pod jaki numer alarmowy dzwonić w razie konieczności - uczyć będą przedszkolaków z Podkarpacia przedstawienia teatralne z cyklu „Na wakacje”. Pierwszy z nich odbędzie się we wtorek w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Przedstawienia promujące bezpieczne zachowania to inicjatywa realizowana przez wojewodę podkarpackiego i podkarpackiego kuratora oświaty. Jest to alternatywna forma edukacji dzieci i młodzieży, która w prosty i przystępny sposób pokazuje najmłodszym, jak radzić sobie z zagrożeniami.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, edukacja przez teatr ma służyć popularyzacji wśród dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczyć bezpiecznych zachowań w górach, czy nad wodą, a także promować numer alarmowy 112 i uczyć jak z niego korzystać.

„W otaczającym nas świecie spotykamy wiele sytuacji stwarzających zagrożenia dla naszego życia i zdrowia. W niebezpieczeństwie mogą się również znaleźć dzieci oraz osoby przebywające w pobliżu. Zagrożenia pojawiają się nagle lub ich nadejście może być w różny sposób sygnalizowane, dlatego też pojawiające się niebezpieczeństwa w otoczeniu dzieci nie powinny ich zaskoczyć”

– zaznaczyła Waksmundzka-Szarek.

Dodała, że w prezentowanych spektaklach pokazane zostaną zasady postępowania i działania podczas różnych niekorzystnych zdarzeń.

„Promocja numeru alarmowego 112 ma na celu uświadomienie dzieciom, gdzie zwrócić się o pomoc, pod jaki numer telefonu zadzwonić i jakie informacje przekazać”

- zaznaczyła.

Przedstawienia są adresowane do dzieci z podkarpackich przedszkoli. Do końca roku zaplanowano łącznie 15 takich spektakli.

W poprzednich latach taką formą edukacji objęto po kilka tysięcy dzieci z terenu województwa podkarpackiego: w 2016 r. – 3,3 tys. dzieci, w 2017 r. - ponad 6 tys., a w 2018 - około 7,8 tys. najmłodszych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl