Szkolenie LA w Toruniu

/ mat. CSAiu Toruń / http://www.csaiu.torun.pl/Albumy/2018_07_09/index.html

  

W toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbywa się pilotażowe szkolenie studentów w ramach Legii Akademickiej. Studenci doskonalą swoje praktyczne umiejętności na Ośrodku Szkolenia CSAiU.

Żołnierze 1. Kompanii szkolnej Ośrodka Szkolenia Legii Akademickiej intensywnie ćwiczą na toruńskim poligonie. W ramach zajęć z obrony przed bronią masowego rażenia (OPBMR) uczyli się posługiwania sprzętem i środkami ochrony przed skażeniami, będącymi na indywidualnym wyposażeniu żołnierza - informuje oficjalny portal CSAiU.

Kolejnym etapem szkolenia była taktyka. Żołnierze ćwiczyli m.in. pokonywanie terenu różnymi sposobami w dzień oraz przygotowanie broni i amunicji do działania. Z kolei na zajęciach ze szkolenia strzeleckiego uczyli się określania oka dominującego, zgrywania przyrządów celowniczych oraz ładowania i rozładowania magazynka. Tego typu zadania zawsze wymagają dużego zaangażowania i skupienia - czytamy.

Po zakończeniu szkolenia żołnierze-studenci nie ukrywali zmęczenia, jednak podkreślali, że zajęcia prowadzone z taką dynamiką bardzo przypadły im do gustu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSAiU
Tagi

Wczytuję komentarze...

Adamczyk: drogi krajowe przejezdne

/ EU2017EE Estonian Presidency [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Na drogach krajowych przejazd jest w pełni dostępny wszystkim użytkownikom dróg - poinformował w Zawichoście minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Minister infrastruktury wcześniej wraz z wicepremier Beatą Szydło przebywali z wizytą w Małopolsce. Wieczorem razem z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem kontrolują sytuację w Świętokrzyskiem, gdzie m.in. w Zawichoście rozmawiali z władzami i działającymi tam służbami.

Adamczyk przekazał mediom także, że otrzymuje informacje o zniszczonych drogach gminnych i powiatowych. Minister infrastruktury zapewnił w związku z tym, że "będziemy korzystać najpewniej z funduszy przeznaczonych na zwalczanie skutków powodzi, ale także z Funduszu Dróg Samorządowych, aby wszystkie zniszczenia dróg po podtopieniach i powodzi jak najszybciej usunąć".

Minister powiedział dziennikarzom także, że "według ostatnich informacji stabilizuje się sytuacja na kolei". "Mieliśmy do czynienia z opóźnieniami pociągów wynikającymi z ograniczeniami prędkości. Powoli sytuacja stabilizuje się" - mówił.

"Na pewno rząd będzie przeznaczał środki na wsparcie tych wszystkich inicjatyw" – podkreślił Adamczyk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl