TVN24 przegrywa z TVP Info! Program znanego prezentera znika z anteny

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Wraz z końcem sezonu, z anteny TVN24 znika program „Piaskiem po oczach” prowadzony przez Konrada Piaseckiego. Dziennikarz informował już o tym widzów w ubiegłym tygodniu. Dzisiaj natomiast portal wirtualnemedia.pl opublikował dane dotycżące oglądalności w tym paśmie nadawania. TVN24 uplasował się na drugim miejscu, tuż za TVP Info. Obu faktów raczej nie należy łączyć. O zakończeniu formuły programu informowano już od pewnego czasu. Sam dziennikarz nie znika jednak z anteny. Po wakacjach będzie prowadził nowe formaty.

Z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, dotyczących oglądalności kanałów informacyjnych w sezonie 2017/2018 wynika, że program „Piaskiem po oczach” zajął drugie miejsce w rankingu, ustępując TVP Info.

Średnia widownia publicystycznego programu Konrada Piaseckiego była na poziomie 3,58 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, z kolei w tym samym paśmie antenowym, TVP Info odnotowało 3,61 proc. udziału. Trzecie miejsce zajął Polsat News (0,80 proc.).
 
Piasecki poinformował już swoich widzów, że nadawany w ubiegły piątek program, był ostatnim odcinkiem „Piaskiem po oczach”. Program znika bowiem z anteny TVN24.

Konrad Piasecki nie znika jednak z TVN24. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl będzie on prowadził inne formaty stacji:

- Od września dziennikarz na stałe zwiąże się ze stacją, ale nie będzie obecny w wieczornym paśmie - obejmie prowadzenie porannych rozmów (zamiast „Jeden na jeden”) oraz niedzielnego podsumowania wydarzeń politycznych (zamiast „Kawy na ławę”). Obie audycje zyskają odświeżone formuły i nowe nazwy - czytamy na łamach portalu wirtualnemedia.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl