Takiej wersji „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny jeszcze nie było!

/ Wydawnictwo Biały Kruk, mat. pras.

  

„Dzienniczek” św. Siostry Faustyny to najczęściej tłumaczone polskie dzieło na świecie (w sumie aż na 80 języków), częściej nawet niż „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. To perła literatury mistycznej, proroczej, zawierająca także wiele odniesień do Polski i Polaków. Lektura, która człowieka porusza w samej głębi duszy. Teraz „Dzienniczek” ukazał się w formie audiobooka - czytany przez Halinę Łabonarską.

W tej formie „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny trwa w sumie 30 godzin. W sposób poruszający, choć spokojny i mądry, całość przedstawia znana aktorka Halina Łabonarska. Swoim charakterystycznym głosem prowadzi ona słuchacza po kolejnych kartach „Dzienniczka”, a rytm jej narracji staje się przewodnikiem po tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

W „Dzienniczku” święta siostra Faustyna opisała swoje niezwykle głębokie życie duchowe, sięgające samych szczytów zjednoczenia z Bogiem w zaślubinach mistycznych, opisywała zmagania i walkę ze słabościami ludzkiej natury oraz trudy związane z prorocką misją.

Dzięki wydaniu w formie audiobooka i interpretacji Haliny Łabonarskiej „Dzienniczek” zdecydowanie zyskał na sile przekazu. Trudne nieraz dla czytelników, niekiedy wydawać by się mogło enigmatyczne wypowiedzi mistyczki, dzięki interpretacji niezwykle ostatnio popularnej aktorki (Halina Łabonarska grała królową Jadwigę w serialu „Korona Królów”) brzmią jasno i logicznie. Przeżycia św. Siostry Faustyny wyrażone w postaci audiobooka, to pełna blasku forma wyznania wiary, której z pewnością może (powinna) posłuchać także osoba niewierząca. Świadectwo zyskało na sile, a „Dzienniczek” stał się drogowskazem życiowym. Odpowiada na pytania, jak mimo wielu przeciwności i utrapień żyć, gdzie jest Bóg, dlaczego cierpimy, po co się modlić i jak kochać. Jak postępować wobec tego wszystkiego, co przynosi nam życie.

Dzieło tym bardziej sugestywne, że uzupełnione raz przejmującą, raz kojącą muzyką Piotra Łabonarskiego, syna Haliny Łabonarskiej. Dzięki muzyce słuchacz zostaje wprowadzony w refleksyjny, modlitewny wręcz nastrój.

Audiobook składa się z trzech płyt, opakowanych w piękne i twarde etui. Zawiera 30 godzin nagrań, bowiem Halina Łabonarska prezentuje całość dzieła św. Siostry Faustyny.

Poniżej, specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl prezentujemy fragment „Dzienniczka” w wersji audiobooka:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wydawnictwo Biały Kruk

Tagi

Wczytuję komentarze...

Centrum symulacji, które pomoże w kształceniu pielęgniarek

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; DarkoStojanovic

  

Na Uniwersytecie Zielonogórskim powstało Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej (MCSM) na potrzeby kształcenia pielęgniarek. Na jego organizację i wyposażenie uczelnia otrzymała prawie 2,3 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.

To nowoczesny ośrodek do zajęć praktycznych za pomocą metodologii kształcenia polegającej na symulacji medycznej

– poinformowała kierownik MCSM Uniwersytetu Zielonogórskiego Agnieszka Żeromska-Michniewicz.

Centrum składa się z pomieszczeń do nauki symulacji na trzech poziomach zaawansowania: niskiej, pośredniej i wysokiej wierności. Wszystkie zajęcia, które będą się w nim odbywały, będą zajęciami praktycznymi. Centrum ma pełne wyposażenia do symulacji różnych sytuacji, którym pielęgniarki muszą stawić czoła w swojej pracy.

"To multidyscyplinarny ośrodek umożliwiający trening współpracujących zespołów medycznych na poziomie kształcenia przed i podyplomowym. Wiernie odwzorowuje warunki szpitalne, pozwalając na symulację różnego rodzaju scenariuszy i zdarzeń klinicznych. Na jego wyposażeniu znajduje się sprzęt kliniczny, trenażery czy fantomy"

– wyjaśniła Żeromska-Michniewicz.

W Centrum jest sala opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności, pracownie do nauki umiejętności technicznych i pielęgniarskich, sale symulacji zawansowanych czynności ratunkowych i resuscytacyjnych, a także dwie sale egzaminacyjne OSCE.

Główną kadrę stanowi czterech wyszkolonych instruktorów i dwóch inżynierów symulacji medycznej. Dodatkowo w ramach projektu jest szkolona w nowej metodologii symulacji medycznej cała kadra dydaktyczna prowadząca zajęcia ze studentami na kierunku pielęgniarstwo. Zajęcia w MCSM będą się odbywały już w semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019.

Pod koniec tego roku zielonogórska uczelnia planuje otwarcie Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej dla kierunku lekarskiego. Wniosek zaakceptowało Ministerstwo Zdrowia. Wartość tego projektu to około 16,5 mln zł (część budowlana około 5,5 mln zł, wyposażenie w symulatory i sprzęt medyczny około 11 mln zł). Pieniądze unijne na ten cel pochodzą z Programu operacyjnego "Wiedza, edukacja, rozwój 2014".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl