Sukces akcji ratunkowej w Tajlandii! Wszyscy chłopcy i opiekun wyciągnięci z zalanej jaskini

Akcję ratunkową w Tajlandii śledził cały świat, a chęć pomocy docierała z każdego z jej zakątków. W końcu docierają do nas wspaniałe wieści - z jaskini wyprowadzono wszystkich 12 chłopców, oraz trenera. Grupa była uwięziona pod ziemią od 23 czerwca.

facebook.com/Royal Thai Navy (screenshot)

Z zalanej jaskini w północnej Tajlandii wyprowadzono wszystkich 12 nastolatków i ich 25-letniego trenera piłki nożnej, którzy od 23 czerwca byli uwięzieni pod ziemią

- podała marynarka wojenna Tajlandii.

Tym samym zakończono trwającą ponad dwa tygodnie akcję ratunkową.


Uwięzienie nastolatków w jaskini poruszyło cały świat. W sprawę zaangażowali się najlepsi światowi eksperci, którzy próbowali opracować sposób na wydostanie grupy z jaskini.

Pierwsze próby kończyły się jednak niepowodzeniem. Po utracie przytomności spowodowanej brakiem tlenu po wejściu do jaskini zmarł jeden z tajskich ratowników.

Początkowo ratownicy nie wykluczali scenariusza, w którym młodzi piłkarze mieliby spędzić pod ziemią nawet kilka miesięcy do momentu, w którym poziom wody obniży się.

Ostatecznie akcję ratunkową rozpoczęto w niedzielę, kiedy na powierzchnię wydobyto pierwszych czterech chłopców. W poniedziałek kontynuowano akcję i wyprowadzono kolejne 4 osoby. Dziś z jaskini wydostało się 4 kolejnych chłopców i opiekun. Tym samym akcję ratunkową zakończono.

 

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#akcja ratunkowa #jaskinia #Tajlandia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo