Poparcie dla PiS ciągle wysokie. Politolog tłumaczy powody i daje "prztyczka" liberalnym elitom

/ fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Zdaniem politologa, prof. Rafała Chwedoruka, fakt, że poparcie dla partii rządzącej ciągle rośnie nie powinien nikogo zdumiewać. - Zdziwienie liberalnej części opinii publicznej najdobitniej pokazuje, jak bardzo przez ostatnie kilkanaście lat liberalne elity oddaliły się od rzeczywistości społecznej – ocenił w rozmowie z "Super Expressem".

Według najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej” poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wzrosło przez miesiąc o prawie 5 procent. PiS jest jedynym ugrupowaniem, które zanotowało wzrost poparcia w okresie wakacyjnym.

Stawkę otwiera Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 37,4 procent. Na kolejnych miejscach uplasowały się:

PO z poparciem 26,3%, SLD - 9,7%, Kukiz'15 - 5,7%, PSL - 5,3%. 

Według sondażu progu wyborczego nie przekroczyły: Nowoczesna (3,2%), Partia Razem (2,3%), a także Wolność i KNP.

CZYTAJ WIĘCEJ: PiS jedynym ugrupowaniem ze wzrostem poparcia! Nowoczesna poza Sejmem

Tak wysokie poparcie dla partii rządzącej ocenił w rozmowie z "Super Expressem" politolog, prof. Rafał Chwedoruk. Zauważył on, że taki wynik nie powinien nikogo zadziwiać.

Notowania Prawa i Sprawiedliwości utrzymują się na tym samym, stałym, poziomie od dawna. Wobec tego zdziwienie liberalnej części opinii publicznej najdobitniej pokazuje, jak bardzo przez ostatnie kilkanaście lat liberalne elity oddaliły się od rzeczywistości społecznej – wskazał.

Przy okazji ekspert zaznaczył, że pewne "perturbacje" nie zachwiały sondażowych wyników partii rządzącej.

Liberalna wiara w to, że wystarczy prawo i uznanie praworządnych instytucji nie wystarcza. Wszystkie strukturalne czynniki przemawiają za tym, aby PiS przodował w notowaniach. Perturbacje na przestrzeni trwania kadencji rządu nie popsuły przewagi nad przeciwnikami politycznymi – powiedział.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sri Lanka: Rząd zablokował portale społecznościowe

  

Lankijskie władze zarządziły dziś tymczasową blokadę portali społecznościowych i komunikatorów internetowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji na temat serii eksplozji, do których doszło w tym kraju w Niedzielę Wielkanocną.

Rząd poinformował, że "zdecydował o zablokowaniu wszystkich platform sieci społecznościowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych i fałszywych informacji".

"To jest środek jedynie tymczasowy"

- zapewniono w komunikacie cytowanym przez agencję AFP.

Wcześniej na wyspie do odwołania wprowadzono godzinę policyjną. Choć początkowo miała ona zacząć obowiązywać o godzinie 18, policja poinformowała, że wchodzi w życie natychmiastowo.

W Niedzielę Wielkanocną w kilku miastach Sri Lanki doszło do serii eksplozji w kościołach i hotelach, w których - według różnych źródeł - zginęło 140-190 osób. Na razie nikt nie przyznał się do ataków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl