Zgodnie z tradycją prezydenta Ronalda Reagana nie pytam o osobiste poglądy nominowanego przeze mnie kandydata 

– powiedział prezydent podczas ceremonii nominowania 53-letniego Kavanaugha, w przeszłości m.in. sekretarza w kancelarii prezydenta George’a W. Busha (2001-2009) na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

Co się naprawdę liczy, to nie poglądy polityczne sędziego, ale jego umiejętność pozostawienia tych poglądów na boku, aby być w stanie zrobić to, czego wymaga prawo i konstytucja. Z zadowoleniem chciałbym oświadczyć, że bez żadnych wątpliwości znalazłem taką osobę

 – powiedział prezydent Trump na uroczystości nominowania Kavanaugha na sędziego SN, zorganizowanej w Białym Domu w poniedziałek o godz. 21:00 (3:00 we wtorek w Polsce), w porze największej oglądalności.

Brett Michael Kavanaugh, sędzia ze znacznym doświadczeniem prawnym i politycznym, obecnie jest sędzią federalnego Sądu Apelacyjnego w Waszyngtonie.

Kavanaugh, w przeciwieństwie do sędziego Kennedy’ego, który miał opinię sędziego "wahadłowego", nieprzewidywalnego w swoich opiniach - ponieważ raz głosował z konserwatywnymi sędziami SN, a innym razem (np. w przypadku decyzji o zatwierdzeniu małżeństw jednopłciowych) z sędziami o poglądach lewicowych - jest prawnikiem o zdecydowanie konserwatywnych poglądach.