George Friedman inwestuje w Polskę i... zakłada firmę!

Amerykański politolog dr George Friemdan, który zyskał uznanie jako twórca firm Stratfor oraz Geopolitical Futures od lat przewiduje rosnącą rolę Polski w regionie. Friedman swoją prognozę postanowił potwierdzić w działaniu. Właśnie ogłoszono powołanie polsko-amerykańskiej firmy w Austin w Teksasie, USA. Firma „Play of Battle” swoją działalność w większości będzie rozwijała w Polsce.

playofbattle.com mat. pras.

Firma specjalizuje się w produkcji strategicznych gier komputerowych o bardzo wysokim poziomie odwzorowania realizmu, dotychczas nieosiągalnym na rynku gier. Jest to adaptacja do sektora gamingowego systemów używanych przez wojsko do symulowania konfliktów zbrojnych. Dotychczas użycie takich rozwiązań było zarezerwowane jedynie dla rządów, armii bądź koncernów zbrojeniowych. Pomimo, iż firma ma siedzibę główną w USA to biuro deweloperskie tworzy w Polsce. Intencją firmy jest stworzenie nowego segmentu na rynku gier strategicznych.
 
Twórcami firmy oprócz George Friedmana jest dwóch rodzimych inwestorów Zbigniew Pisarski, społeczny przedsiębiorca, założyciel kilku NGO w tym Fundacji Pułaskiego specjalizującej się w grach wojennych oraz dr Jacek Bartosiak, prawnik, ekspert od sztuki wojennej, autor bestsellerów z zakresu geopolityki.

- Naszym pierwszym projektem gamingowym będzie gra typu Grand Strategy Wargame dedykowana dla graczy indywidualnych a skoncentrowana na Teatrze Wojny Europy Środkowej i Wschodniej, czyli obszaru Międzymorza Bałtycko-Czarnomorskiego, położonego między Odrą, Karpatami, Zatoką Ryską, Dnieprem, Odessą i Krymem – mówi dr Jacek Bartosiak odpowiedzialny w firmie za scenariusze gier.


Dr George Friedman, który jest pionierem w dziedzinie skomputeryzowanych gier wojennych, tworzonych na użytek Pentagonu oraz Armii Stanów Zjednoczonych dodał:

- Tworzyłem gry wojenne gdy Stany Zjednoczone i Polska były wrogami, teraz mam szansę tworzyć gry wojenne gdy Polska i Stany Zjednoczone są przyjaciółmi. Pierwsze gry były dla wojska te będą dla graczy!  - wyjaśnia Friedman.

 
Wybrany na prezesa firmy Zbigniew Pisarski podkreślił, że „obecnie większość wysiłków skupia się na rozmowach z inwestorami oraz wyłonieniu polskiego miasta, w którym usytuowane będzie studio deweloperskie. Świetni programiści są w Warszawie, ale także w nieodległej Łodzi”.   
 
Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, wartość globalnego rynku gier komputerowych wynosi obecnie ponad 137 mld dolarów oraz obejmuje przeszło 2.3 miliarda graczy. Według firmy Newzoo polski rynek gier komputerowych jest wart obecnie 550 milionów dolarów i jest 24. w świecie.
 
 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, playofbattle.com

#George Friedman #gry komputerowe #gaming #gry #strategia #gry strategiczne

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo