Aplikacja ujawniła poufne dane żołnierzy

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/LoboStudioHamburg

  

Fińska aplikacja sportowa Polar towarzysząca elektronicznym gadżetom ubieralnym, ujawniła poufne dane żołnierzy, w tym dokładną lokalizację oraz informacje pozwalające na identyfikację konkretnych osób - poinformował dziś serwis Tech Radar.

Polar to fiński producent sprzętu ubieralnego dla osób uprawiających sport. Najbardziej znane produkty tej firmy to inteligentne zegarki Polar M200 i M400 zaprojektowane dla biegaczy, a także Polar M430 i M600 dla osób preferujących aktywności fitness. Wszystkim zegarkom towarzyszy aplikacja Polar Flow, która ma służyć organizacji i przeglądaniu zbieranych przez urządzenia danych.

Aplikacja Polar Flow zawiera moduł "Explore", którego zadaniem miało być prezentowanie zanonimizowanych danych o innych użytkownikach programu i ich aktywnościach sportowych na całym świecie.

Według serwisu Tech Radar to właśnie ten komponent aplikacji przyczynił się do wycieku poufnych informacji ponad 6,4 tys. osób pochodzących z 69 różnych krajów. Wśród pokrzywdzonych wyciekiem danych znaleźli się "przedstawiciele wojska, wywiadu, a także ludzie odpowiedzialni za pracę z bronią jądrową w miejscach, gdzie jest ona przechowywana".

Moduł "Explore" śledził każdą aktywność użytkowników Polar Flow od 2014 roku, a - jak informuje Tech Radar - z bazy danych bardzo łatwo było wyłuskać informacje pozwalające na identyfikację konkretnych osób, takie jak dane teleadresowe, imiona i nazwiska, a także dane geolokalizacyjne.

Po ujawnieniu informacji na temat nieprawidłowości w działaniu aplikacji, firma Polar wydała oświadczenie, w którym przeprasza za spowodowane przez błąd problemy, a także informuje, iż wrażliwe informacje nie wyciekły w wyniku ataku hakerskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pijany jechał autostradą pod prąd

/ https://www.podkarpackie.kas.gov.pl/

  

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia zatrzymali pijanego kierowcę osobowego forda, który poruszał się pod prąd autostradą A4. Mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w nocy w piątku na sobotę. Jak powiedziała Chabowska, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne na autostradzie A4 pod kątem drogowego monitorowania przewozu towarów.

"Tuż przed północą zauważyli samochód jadący w kierunku Korczowej, który przemieszczał się pasem przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku. W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze natychmiast zatrzymali osobowego forda, za kierownicą którego zasiadał obywatel Ukrainy”

– zaznaczyła.

Chabowska podkreśliła, że od Ukraińca funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu, dlatego wezwany został patrol policji. "Badanie kierowcy wykazało 1,11 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli 2,3 promila alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi komenda policji w Jarosławiu” – zaznaczyła.

Tej samej nocy funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili jazdę pod wpływem alkoholu kolejnemu kierowcy. Jak powiedziała rzeczniczka IAS, tym razem podczas kontroli pojazdów na terenie polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Korczowej.

"Funkcjonariuszka oddziału celnego wyczuła woń alkoholu u obywatela Polski, kierującego ciężarówką. Po wezwaniu na teren przejścia funkcjonariuszy policji z Radymna i przebadaniu kierowcy alkomatem stwierdzono u niego ponad 1 promil alkoholu"

- dodała.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl