Internet bez lewicowej cenzury? Na biurko ministra trafiło ważne pismo

Zbliża się 11 listopada? Możemy być więcej niż pewni, że spora część profili patriotycznych w mediach społecznościowych zostanie zablokowana. Chociaż lewicowa cenzura w sieci nasila się okresowo, działa przez cały rok. Internauci mówią: „Dość!” - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".

pixabay.com/CC0/Tumisu

O inicjatywie „Internet bez lewicowej cenzury” i towarzyszącej jej petycji pisaliśmy już kilka miesięcy temu.

– Bardzo często cenzurowane w mediach społecznościowych są treści promujące wartości chrześcijańskie, patriotyczne czy narodowe. W związku z tym Instytut Ordo Iuris przeprowadził akcję petycyjną. Zbiera podpisy pod apelem o wprowadzenie zmian prawnych gwarantujących wolność słowa w sieci, który 2 lipca osobiście przekazaliśmy ministrowi cyfryzacji Markowi Zagórskiemu

– informuje dr Tymoteusz Zych z Ordo Iuris.

Jak dodaje, propozycja została przyjęta dobrze. (...) Główne założenia projektu to wprowadzenie w mediach społecznościowych zasady: „co nie jest wyraźnie zabronione, jest dozwolone”, a także obowiązku każdorazowego szczegółowego wyjaśnienia, dlaczego treści są usuwane, oraz jasnej procedury odwoławczej i zakazu dyskryminacji światopoglądowej.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW w najnowszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#cenzura #internet #Ordo Iuris #Marek Zagórski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo