Będzie brakowało Solarisa

  

Źle się stało, że Solaris został sprzedany hiszpańskiej spółce CAF. Polska traci kontrolę nad firmą, która jest niemal stworzona, by zostać kołem zamachowym planu Morawieckiego i Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

Wśród flagowych projektów SOR są m.in. elektromobilność, czyli rozwój w Polsce rynku pojazdów elektrycznych, oraz Luxtorpeda 2.0, której celem jest stworzenie polskiej kolei wysokich prędkości. W obu projektach Solaris mógłby mieć niebagatelny udział. W produkcji autobusów elektrycznych ma już duże osiągnięcia. Produkuje też pojazdy szynowe, więc potencjalnie także w drugim z wymienionych projektów mógłby odegrać ważną rolę. W sytuacji gdy trafia w hiszpańskie ręce, jego udział w obu projektach przestaje mieć jakikolwiek sens. W końcu plan Morawieckiego to strategia rozwoju polskiego kapitału, a nie hiszpańskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts