W Lubelskiem, w powiatach krasnostawskim i ryckim, w sobotę utopiło się dwóch mężczyzn. Również mężczyźni utonęli w powiecie lubańskim na Dolnym Śląsku i w tczewskim na Pomorzu.

W Pile w Wielkopolsce dwie osoby - mężczyzna i kobieta - utonęły po tym, jak na Zalewie Koszyckim wywróciła się ich łódka. Trzecia osoba, która była w łódce, zdołała się uratować.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę. Sierż. sztab. Jędrzej Panglisz z policji w Pile powiedział, że osoby, które płynęły łódką, to dwóch mężczyzn i kobieta w wieku 30-41 lat.

Po tym, gdy doszło do wypadku, jeden z mężczyzn zdołał sam dopłynąć do brzegu. Strażacy wyłowili dwie pozostałe osoby. Mimo reanimacji nie udało się ich uratować.

RCB zaapelowało dziś na Twitterze o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą. Przypomniało m.in., że należy pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych i stosować się do poleceń ratowników. Do wody nie powinno się wchodzić bezpośrednio po posiłku ani po spożyciu alkoholu bądź środków odurzających.