Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wybrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 42 proc. (wzrost o 1 proc.) – wynika z najnowszego sondażu Pollster dla "Wiadomości" TVP.

Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych, co oznacza spadek poparcia o 1 proc.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny sondaż i znów wzrost poparcia dla PiS. Te wyniki nie pozostawią złudzeń „totalnym”

Wyniki tego sondażu skomentowała Beata Mazurek, rzecznik prasowa PiS i wicemarszałek Sejmu. Podkreśliła, że sondaż cieszy partię rządzącą.

Cały czas powtarzamy, że wybory wygrywa się ciężką pracą, a nie sondażami i my tę ciężką pracę cały czas wykonujemy: realizujemy program wyborczy, spotykamy się z Polakami, chociażby w ramach objazdów "Polska jest jedna", podczas których mówimy, co zrobiliśmy, co chcemy zrobić, ale też rozmawiamy z Polakami na temat tego, co chcą, żebyśmy robili.  Tematy dotyczą też kwestii samorządowych, więc mamy nadzieję, że nasi kandydaci do samorządów, którzy uczestniczą w tych spotkaniach, sprawią, że postulaty małych ojczyzn będą realizowane – dodała.