Rudy Lisio podbija serca zagranicznego widza! Ukradł show „nadzwyczajnej kaście”

/ print screen \ @rudybouma

  

Lisio to najśmielszy z kotów dr Jerzego Targalskiego. Rudy zwierzak często występuje w programach Telewizji Republika a teraz debiutował w programie zagranicznym. Nagrali go holenderscy dziennikarze, którzy przyjechali do dr. Targalskiego, by zadać pytania na temat sytuacji wokół polskiego Sądu Najwyższego. Umieszczony w internecie filmik już obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Dr Targalski i Lisio wystąpili w materiale dla programu Nieuwsuur holenderskiej publicznej telewizji NTR.

Pan Rudy Bouma [dziennikarz NRT] zadzwonił, czy możemy się spotkać na krótko. Więc przyjechał, spotkaliśmy się, rozmawialiśmy najpierw po angielsku, potem po polsku. Generalnie rozmowa dotyczyła sytuacji w Polsce, konfliktu w Sądzie Najwyższym

- relacjonuje spotkanie z holenderską prasą dr Targalski.

Natomiast drugi dziennikarz, który towarzyszył panu Boumie, zaskoczył mnie, gdyż myślał, że na przełomie lat 80-tych i 90-tych 80 proc. sędziów zostało w Polsce wymienionych. I „dlaczego teraz wymieniamy, skoro wymieniliśmy już wtedy”? Więc mu odpowiedziałem, że, niestety, ale żadni sędziowie nie zostali wymienieni, oprócz kilku z Wiesławą Bardonową na czele. I generalnie mówiliśmy o sytuacji w sądownictwie. Ale nie mogli zrozumieć, dlaczego nie chcemy, żeby ci sędziowie, którzy są, pozostali dalej. I tego, tudzież roli służb specjalnych, dotyczyła dyskusja

- opowiada publicysta.

Program, w którym wystąpili pan i jego kot został w większości nagrany w podwarszawskim Radzyminie jako „bastionie PiS-u”. Mieszkańców pytano o tym, co myślą o sytuacji z SN.

Po wyemitowaniu materiału dziennikarz Bouma podzielił się na jednym z portali społecznościowych tym, co zostało poza kadrem. I właśnie to nagranie, jak Lisio wspina się na głowę naukowca, w kilka godzin podbiło internet.

„Polski historyk i politolog dr Targalski pozostaje niewzruszony”

- skomentował nagranie sam Bouma. Dodał, że sam doktor określa siebie jako „krytycznego zwolennika PiS”.

Lisio jest jednym z pięciu kotów. Reszta uciekła do ogródka, bo jest ostrożniejsza. One wszystkie występują w Telewizji Republika. A to jest ten, który na ogół śpi na oparciu fotela

- opowiada o zwierzaku naukowiec.

W ciągu jednego dnia nagranie z Lisiem wyświetlono już ponad 45 tys. razy.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w Christchurch

/ twitter.com/FlatWhiteNZ

  

Awaria instalacji gazowej była przyczyną piątkowej eksplozji w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch - poinformowała miejscowa policja. Lokalne media donoszą, że rannych zostało sześć osób, które trafiły do szpitala.

"Służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z okolic miejsca eksplozji, która była wynikiem awarii gazowej. Wybuch spowodowało pożar jednego z domów i ranił kilka osób"

- podała w komunikacie policja. W akcji ratunkowej brały udział cztery wozy strażackie.

Do wybuchu w dzielnicy Northwood doszło ok. godz. 10.20 czasu lokalnego (0:20 czasu polskiego). Miejscowe media donoszą, że sześć osób zostało odwiezionych do szpitala.

Miejscowa gazeta "New Zealand Herald" cytowała jednego z pracowników hotelowych w Christchurch, który mówił, że usłyszał odgłos przypominający eksplozję, a pobliskie budynki zatrzęsły się. "To było więcej niż trzęsienie ziemi, można by pomyśleć, że wybuchła bomba" - mówił gazecie pracownik hotelu.

Piątkowe wydarzenie miało miejsce cztery miesiące po zamachu terrorystycznym w Christchurch. 15 marca terrorysta Brenton Tarrant przeprowadził zamachy na dwa meczety, w wyniku czego zginęło 51 osób. Atak w Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl