Rosyjski konwój wojskowy przy granicy syryjsko-jordańskiej

Pojazdy opancerzone i czołg z rosyjską flagą zmierzają w stronę znajdującego się w rękach syryjskich rebeliantów przejścia granicznego w miejscowości Nasib na granicy syryjsko-jordańskiej - powiadomiło kilku świadków, na których powołuje się Reuters.

mil.ru

Okoliczni mieszkańcy oświadczyli, że widzieli konwój wojskowy zmierzający w kierunku przejścia w Nasibie, do którego syryjska armia zbliża się od czwartku.

Przedstawiciel sojuszu wspierającego siły lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada powiedział w piątek anonimowo agencji Reutera, że wojska rządowe w południowej Syrii poczyniły postępy wzdłuż granicy z Jordanią, przejmując kontrolę nad kilkoma miejscowościami i niedługo dotrą do strategicznego przejścia w Nasibie.

Około 40 tys. syryjskich cywilów zgromadziło się na pograniczu Syrii i Jordanii, szukając schronienia przed bombardowaniami, których dokonują siły rosyjskie w prowincji Dara w południowo-zachodniej Syrii.

Jordania nie chce wpuścić uciekinierów na swoje terytorium, obawiając się, że nie będą oni chcieli już wrócić do Syrii po opanowaniu prowincji Dara przez siły Asada. W Jordanii przebywa już co najmniej 660 tys. syryjskich uchodźców. W prowincji Dara wszystkich osób tymczasowo przesiedlonych jest co najmniej 270 tys.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Konwój #wojsko #Rosja #Syria #Jordania

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo