Manewry lotnicze BLWL

/ mat. 1. BLWL / http://1blwl.wp.mil.pl/pl/8_123.html

  

Zgodnie z planem zasadniczych przedsięwzięć 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych na 2018 rok, w ostatnich dniach przeprowadzone zostało szkolenie lotnicze w terenie górzystym.

Celem szkolenia było uzyskanie dopuszczeń i podtrzymanie nawyków personelu latającego dowództwa 1. BLWL oraz 56 i 49. Bazy Lotniczej w lotach w terenie górzystym w dzień, oraz według przepisów VFR i IFR w rejonie lotniska Kraków – Balice. Do realizacji zadań wydzielono 5 śmigłowców Mi-2 oraz 4 śmigłowce Mi-24 — informuje oficjalny portal brygady.

Realizacja powyższych zadań lotniczych była kolejnym etapem doskonalenia umiejętności personelu 1. BLWL w ramach przygotowania do realizacji zadań zgodnie z zasadniczym przeznaczeniem brygady. Komponentem lotniczym dowodził dowódca 56. Bazy Lotniczej płk pil. Krzysztof Zwoliński, natomiast funkcję zastępcy dowódcy komponentu lotniczego pełnił dowódca eskadry 49. Bazy Lotniczej ppłk pil. Jacek Wiącek — czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 1. BLWL
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostrołęka: Wąż w piwnicy

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jeden z mieszkańców bloku w centrum Ostrołęki natknął się dzisiaj w piwnicy na znacznych rozmiarów węża. Natychmiast powiadomił straż pożarną, lecz służbom nie udało się schwytać gada. Przy wejściu do klatek schodowych wywieszony został komunikat z apelem o ostrożność.

Do zdarzenia doszło dziś - w bloku przy ulicy 11 listopada 1 w Ostrołęce jeden z mieszkańców zauważył w piwnicy dużego węża. Wezwano straż pożarną. Strażacy interweniowali, lecz nie znaleźli węża i sprawę przekazali policji, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Zalecana jest duża ostrożność. Nie wiadomo, z jakiego typu gadem mamy do czynienia - informuje portal eostroleka.pl

Administracja Osiedla nr 1 OSM (Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej - przyp. red.) informuje, że 13 listopada w korytarzach piwnicznych państwa budynku zauważono znacznych rozmiarów węża. Wezwanym służbom nie udało się schwytać gada. Istnieje ryzyko, że przebywa nadal w piwnicach i przemieszcza się pomiędzy komórkami

- czytamy na wywieszonych w bloku ostemplowanych kartkach.

Administracja budynku zaapelowała o zachowanie szczególnej ostrożności i powiadomienie straży pożarnej w przypadku zauważenia węża.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, eostroleka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl