Szkolenie elewów Błękitnej Brygady

/ mat. 12 BZ / http://12bz.wp.mil.pl/pl/4_1369.html

  

Żołnierze służby przygotowawczej, przechodzący szkolenie w 12. Brygadzie Zmechanizowanej wzięli udział w zajęciach ze szkolenia ogniowego, które przeprowadzono w oparciu o infrastrukturę strzelnicy Krzekowo.

3 lipca elewi 12. Brygady Zmechanizowanej uczestniczyli w zajęciach ogniowych, w ramach których żołnierze uczyli się prowadzić skuteczny ogień na celność i skupienie do celów stałych. Ponadto w czasie szkolenia prowadzone były dodatkowe punkty nauczania, na których elewi doskonalili swoje umiejętności w zakresie m.in.: łącznych czynności do strzelania, przygotowania broni do strzelania, rozkładania i składania broni, wykorzystania indywidualnych środków obrony przed skażeniami oraz zagadnienia medyczne — informuje oficjalny portal 12. BZ.

Obecny turnus służby przygotowawczej realizowany jest w Błękitnej Brygadzie od maja br. — czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 12 BZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Budka: buduję PO jako kapitan dobrego zespołu

/ Twitter/Borys Budka

  

- Buduję Platformę Obywatelską jako kapitan dobrego zespołu - powiedział w Kielcach kandydat na przewodniczącego PO Borys Budka. Zapewniał, że pod jego przewodnictwem partia będzie "nowoczesna i otwarta".

Budka wziął udział w spotkaniu z działaczami świętokrzyskiej Platformy.

Pytany przez dziennikarzy o rolę Grzegorza Schetyny w PO, Budka odparł, że na pewno będzie "znacząca".

Odniósł się także do rezygnacji Bartosza Arłukowicza ze startu w wewnętrznych wyborach. Ocenił, że była to "bardzo odpowiedzialna decyzja" i przyznał, że bardzo go za nią ceni. 

Mówiąc o swojej wizji partii, odparł, że PO ma być partią "nowoczesną i otwartą". 

Zapowiedział także szereg zmian w funkcjonowaniu struktur regionalnych partii - m.in. upodmiotowienie kół oraz to, że zarządy regionów będą decydowały o kształcie list wyborczych.

Budkę w Kielcach poparła Marzena Okła-Drewnowicz, świętokrzyska poseł Platformy, oraz Artur Gierada, były parlamentarzysta i szef PO w województwie świętokrzyskim.

O stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej, oprócz Budki, ubiegają się: Joanna Mucha, Bogdan Zdrojewski, Tomasz Siemoniak oraz Bartłomiej Sienkiewicz. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts