Chcieli sobie „dorobić” miliony na Światowych Dniach Młodzieży. Oszust w rękach CBA!

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało rano pod Warszawą prokurenta spółki, która konkurowała w przetargu o ochronę dworców przed Euro 2012 i Światowymi Dniami Młodzieży. Zatrzymany ma usłyszeć zarzuty w prokuraturze.

Światowe Dni Młodzieży w Polsce, 2016 rok
Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził zatrzymanie mężczyzny.

- Przeszukiwany jest jego dom w podwarszawskiej miejscowości - podał. Śledztwo CBA w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga - zaznaczył Kaczorek.

- Zatrzymany usłyszy w prokuraturze zarzuty - podało CBA.

Śledztwo dotyczy umowy na ochronę dworców PKP podczas ŚDM. Według dotychczasowych ustaleń śledczych, w maju 2016 roku PKP S.A. zawarło z jedną z warszawskich spółek (Sensus Group) "niekorzystną umowę" o wartości 1,9 mln zł netto. Umowa dotyczyła "profilaktyki zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży".

Spółka, której prokurentem był zatrzymany, najpierw startowała w przetargu, a potem została podwykonawcą Sensus Group.

W marcu ub. roku CBA zatrzymało pięciu podejrzanych w tej sprawie, a funkcjonariusze przeszukali gabinety i mieszkania prezesa i członków zarządu PKP. W czwartek zatrzymani zostali: dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP SA, właściciel warszawskiej spółki realizującej kontrakt, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu w stopniu majora, prezes innej spółki z branży ochrony biznesu oraz pracownik PKP SA.

W wyniku śledztwa w sprawie umowy między PKP i spółką, Prokuratura Okręgowa w Warszawie w marcu ub. roku postawiła zarzuty czworgu ówczesnym członkom zarządu PKP SA, w tym byłemu prezesowi.

CBA o tym, że pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie niekorzystnej dla PKP umowy na ochronę dworców kolejowych podczas szczytu NATO i ŚDM, informowało w listopadzie 2016 r.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#ochrona #dworzec #PKP #CBA #Światowe Dni Młodzieży

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo