Amber Gold - były naczelnik "skarbówki" znów zeznaje! Transmisja!

/ wikipedia.org/Zorro2212/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

  

Zapraszamy na transmisję na żywo z posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. afery Amber Gold. Przed komisję ponownie wezwany został Tomasz Rzewuski - były Naczelnik III Urzędu Skarbowego w Gdańsku.

Oglądaj transmisję na żywo!
Początek już od 10:00.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ekspert ostrzega przed dezinformacją w czasach pandemii. "Teorie spiskowe są śmiertelne"

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

- W latach 80-tych XX w. KGB i Stasi skutecznie rozpuściły informacje, że wirus HIV był amerykańską bronią biologiczną - mówił historyk Douglas Selvage. Ekspert zauważył, że na wzór schematu opracowanego przez KGB również dezinformowanie w sprawie pandemii COVID-19 służy antagonizowaniu państw i narodów.

KGB przy pomocy Stasi wykorzystało teorie spiskowe krążące już w latach 80-tych XX w. wokół wirusa HIV i stworzyło spójną narrację, jakoby była to broń biologiczna wyprodukowana w amerykańskiej bazie Fort Detrick - powiedział na łamach czwartkowego magazynu “Der Spiegel historyk Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie, Douglas Selvage. 

- Była to bezsprzecznie jedna z najbardziej udanych operacji w historii sowieckich służb specjalnych

- zauważył. W rozpowszechnianiu fałszywych informacji zaangażowała się prasa sowiecka, ale i część mediów zachodnich.

KGB wykorzystało m.in. teorie spiskowe o stworzeniu wirusa HIV przez amerykański rząd, aby zabijać homoseksualistów lub Afroamerykanów i dodało m.in. wątek zarażonych amerykańskich żołnierzy. - Żołnierze zabierają ze sobą AIDS do miejsc, gdzie stacjonują - Selvage przedstawił tezy rozpowszechniane przez sowieckie służby.

[polecam:https://niezalezna.pl/322152-wlosi-podliczyli-ile-kosztuje-ich-epidemia-to-miliardy-euro-gospodarka-mocno-to-odczuje]

Historyk zauważył, że dezinformacja padła na podatny grunt m.in. w krajach afrykańskich. Wielu zarażonych uwierzyło, że HIV to amerykańska broń biologiczna. Z tego powdu "nie szukało leczenia, ignorowało profilaktykę i zmarło z tego powodu".

- Jeśli chodzi o wirusy, teorie spiskowe i dezinformacja są poniekąd śmiertelne

- zauważył.

Również po upadku Związku Sowieckiego rosyjskie służby nie zaprzestały używać chorób wirusowych do swoich celów.

- Przykładowo podczas epidemii Eboli, finansowane przez rząd media "Russia Today" i "Sputnik" odtworzyły starą historię o tym, że wirus jest produkowany w amerykańskich laboratoriach

- powiedział historyk.

[polecam:https://niezalezna.pl/312997-rosyjska-dezinformacja-ws-koronawirusa]

Ekspert zauważył, że na wzór schematu opracowanego przez KGB również dezinformowanie w sprawie pandemii COVID-19 służy antagonizowaniu państw i narodów. Zarówno w Chinach, jak i USA powstają wzajemne oskarżenia, że wirus został stworzony przez jedno państwo, aby zaszkodzić drugiemu. - To tworzy nienawiść i ostatecznie szkodzi stosunkom międzynarodowym - skonstatował.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts