Produkt mundialopodobny

  

Sportowy poziom mundialu w Rosji jest niski. Dominuje gra ultradefensywna. Ogromna część bramek pada po stałych fragmentach gry lub przypadkowych zagraniach.

Wszystkie zespoły są drewniane, nawet te uchodzące za dobrze wyszkolone technicznie. Trapią je potężne wahania formy, a górą jest ten, kto w danym dniu jest najmniej słaby. Piłkarski trup ściele się gęsto. Nie grają już Messi i Ronaldo. Odpadły Argentyna, Portugalia, Niemcy, Hiszpania. Jaka jest przyczyna tej sportowej degradacji? Kluby-korporacje dużo płacą, ale coraz bardziej eksploatują swoich pracowników – piłkarzy. A ci po sezonie ledwo zipią. Kolejny mundial w 2022 r. ma się odbyć zimą w Katarze, bo latem jest tam za gorąco. Kolejna patologia FIFA? A może jednak nie ma tego złego? W grudniu piłkarze nie będą jeszcze wyeksploatowani.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts