"Dobry start" strzałem w dziesiątkę. Polacy korzystają z rządowego programu

Od 1 lipca drogą elektroniczną złożono już 326,4 tys. wniosków o świadczenie "Dobry start" - poinformowało w środę Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

fot. mpips.gov.pl

W woj. mazowieckim wniosek o przyznanie świadczenia złożyło 51,8 tys. osób. Na drugim miejscu w tym zestawieniu jest woj. śląskie z 48,7 tys. wniosków. Na trzecim miejscu uplasowało się woj. wielkopolskie (27,5 tys.). Najmniej wniosków złożono w woj. opolskim oraz świętokrzyskim - po 7 tys.

W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci.

Od 1 lipca można również składać wnioski online o "500 plus" na nowy okres świadczeniowy. Jak poinformowało MRPiPS, złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku w lipcu lub w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczenia.

Świadczenia z programu "Dobry start" mogą się łączyć ze świadczeniami wypłacanymi z programu "500 plus". Nie przysługują jednak "z urzędu". Wniosek w programie "Dobry start" składać można za pomocą serwisu empatia.mrpips.gov.pl.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Dobry start #ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo