Orban nie zawrze porozumienia z Niemcami

/ facebook.com/Orban Viktor/screenshot

  

Szefowie rządów Węgier i Austrii, Viktor Orban i Sebastian Kurz, uzgodnili przez telefon, że Węgry nie zawrą żadnego dwustronnego porozumienia z Niemcami w sprawie migrantów, jeśli nie będzie porozumienia między Niemcami i Austrią - podała dzis agencja MTI.

Kancelaria premiera Węgier poinformowała, że Orban powiadomi o tym kanclerz Niemiec Angelę Merkel na czwartkowym spotkaniu w Berlinie.

W podobny sposób Orban wypowiedział się w opublikowanym we wtorek wywiadzie dla niemieckiego tabloidu "Bild".

Porządek może być jedynie następujący: negocjacje między Niemcami i Austrią, potem negocjacje między Austrią i Węgrami

- oświadczył.

Na koniec, jeśli będzie jasność co do niemieckiego stanowiska, negocjacje między Węgrami a Niemcami

- dodał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Czy Merkel w obawie o swój stołek tworzy "fake newsy"? Czesi i Węgrzy demaskują panią kanclerz

W ocenie agencji Reutera węgierski premier w rozmowie z "Bildem" "zasygnalizował swoją gotowość do zawarcia dwustronnej umowy" z Merkel.

Orban zapewnił we wtorek wieczorem Kurza, że stanowisko Węgier w kwestii migracji jest niezmienne od 2015 roku. Według Orbana nie ma takiej osoby ubiegającej się o azyl, która wkroczyłaby do Europy przez Węgry jako pierwsze państwo UE, gdyż lądowy, bałkański szlak migracyjny prowadzi przez Grecję i Bułgarię, a imigranci dostają się do Europy głównie przez terytorium Grecji.

Orban spotka się z Merkel w czwartek, a w środę przeprowadzi rozmowy z ministrem spraw wewnętrznych Horstem Seehoferem i przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schaeublem.

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto oświadczył we wtorek, że Węgry oczekują od austriackiej prezydencji w UE, która rozpoczęła się w niedzielę, zupełnie nowej polityki, odwrotnej do dotychczasowej polityki migracyjnej Brukseli. Zapewnił też, że Węgry udzielą w tym Austrii wszelkiej pomocy.

Szijjarto dodał, że dopóki UE nie będzie zdolna do ochrony swoich granic zewnętrznych i dopóki ośrodki przyjmowania migrantów będą na terytorium unijnym, kryzys migracyjny będzie trwał.

W sobotę agencje prasowe podały, że Merkel wysłała list do swoich partnerów koalicyjnych, w którym poinformowała, że 14 państw unijnych, w tym Węgry i Polska, zaoferowało przyjęcie z Niemiec osób ubiegających się o azyl, które złożyły wcześniej wniosek azylowy w innym państwie członkowskim. Przedstawiciele władz Węgier i Polski zdementowali te doniesienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ściganie Stefana Michnika ma sens? O tym w programie "Koniec Systemu"

  

Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens. Dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu” poświęcony będzie kolejnemu wnioskowi o ekstradycję Stefana Michnika. Godz. 21.30, Telewizja Republika!

Instytut Pamięci Narodowej skierował kolejny wniosek o ekstradycję Stefana Michnika, stalinowskiego sędziego, człowieka, który był obecny przy wykonywaniu wyroków śmierć, który skazywał niewinnych, polskich patriotów na śmierć.

Właśnie o tym będzie dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu”, w którym Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens.

Dzisiaj, godz. 21.30, Telewizja Republika!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, republika.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl