Były reprezentant Polski nie jest zaskoczony decyzją Adama Nawałki, który rozstaje się z kadrą narodową, którą poprowadził w 50 meczach. Reprezentacja pod jego wodzą spisywała się bardzo dobrze, awansowała na dwie wielkie imprezy, a na Euro 2016 osiągnęła ćwierćfinał. Nieudany mundial spowodował jednak, że pożegnanie jest nieuniknione. 

Ta decyzja była do przewidzenia i nie jestem nią zaskoczony. Adam podjął męską decyzję po pięciu owocnych latach na tym stanowisku. Coś się jednak skończyło, wypaliło, przestało działać i myślę, że ciężko byłoby trenerowi wkroczyć w nowy etap, który będzie polegał na pewnej wymianie pokoleniowej w tej drużynie. Chyba ciężko byłoby mu rozstać się ze swoimi "dziećmi". To było widać podczas mundialu w Rosji, gdzie zaufał im za bardzo, choć mieli oni wiele problemów

Co dalej z trenerem Adamem Nawałką? Gdzie powinien szukać dalszych wyzwań? Jacek Ziober twierdzi, że czas na nowy rozdział w karierze, a może być nim powrót do prowadzenia klubów.

Może wrócić do piłki klubowej, gdzie znajdzie nowe wyzwania. Pracując dalej w kadrze mógłby się już męczyć. Ciągnąć dalej swoich "ulubieńców", w przypadku kolejnych niepowodzeń mógłby obrywać z wielu stron i być żegnany w innych okolicznościach. Ta szatnia potrzebuje przewietrzenia i lepiej, jak zrobi to ktoś wchodząc do niej z zewnątrz

Według byłego napastnika m.in. ŁKS Łódź, Montpellier HSC i Osasuny Pampeluna, nowym trenerem reprezentacji Polski będzie szkoleniowiec z Włoch. Prezes PZPN Zbigniew Boniek doskonale zna ten rynek trenerski i będzie mógł dobrze dobrać kandydata. Jak przyznał Ziober, obecnie nie widać polskiego kandydata, który mógłby przejąć kadrę.