To się w głowie nie mieści! Urzędnicy mieli kontrolować Marcina P., a kończyło się na "ładnych prośbach"

Przewodnicząca komisji do sprawy Amber Gold Małgorzata Wassermann przytoczyła dziś, w jaki sposób kontrolowano Marcina P., albo raczej - chciano kontrolować. Sposób, w jaki urzędnicy zwracali się do P., by okazał dokumenty, jest wprost nieprawdopodobny.

twitter.com/PrawdaoAG

Przewodnicząca zapytała m.in., jak to się stało, że urząd 19 razy występował o materiały do Amber Gold. Były kierownik II działu kontroli podatkowej Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku Sławomir Langowski wyjaśnił, że zespół miał masę dokumentów Amber Gold - choćby 56 tomów z poprzedniej kontroli I Urzędu Skarbowego w Gdańsku. Tłumaczył, że firma na każde pismo odpowiadała i przedstawiała dokumenty, o które była proszona, a kolejne pisma dotyczyły następnych dokumentów spółki.

Wassermann przedstawiła zapis z podsłuchu Marcina P. Przeczytała rozmowę kontrolera z Marcinem P. Aż wierzyć się nie chce, jak wyglądał przebieg kontroli. Kontrolerzy chcieli, by P. zszedł do recepcji – ten nie miał czasu, bo trwała konferencja prasowa. Przykładów było mnóstwo. 

Rozmowa polega na ładnych prośbach kontrolerów, żeby Marcin P. łaskawie do nich zszedł mimo, że ten od miesięcy wymiguje się od współpracy. To jest nie do uwierzenia

- skwitowała przewodnicząca.

Przewodnicząca @wassermann_ma przytacza fakt, że od lutego do 13 sierpnia 2012r. #AmberGold było wzywane 19 razy do złożenia dokumentów.
Świadek broni się, że US musiał powiększyć zespół kontrolny, ponieważ było 56 segregatorów akt spółki.

— Prawda o Amber Gold (@PrawdaoAG) 3 lipca 2018

Przewodnicząca @wassermann_ma przytacza szokujący stenogram rozmowy kontrolerów US z Marcinem P. z lipca 2012r. Proszą oni właściciela #AmberGold o wpuszczenie ich do firmy i odebranie dokumentów, ale ten odmawia mówiąc, że nie ma czasu.

— Prawda o Amber Gold (@PrawdaoAG) 3 lipca 2018

.@wassermann_ma : Doskonale Pan wie, że przez te miesiące nie zrobili państwo nic, jak to Marcin P. określił „Przychodziły panie z urzędu i piły kawę”‼️To jest jedno z wielu pism z prośbą o udostępnienie Wam tego, co już dawno powinniście mieć zabezpieczone...#Sejm #AmberGold pic.twitter.com/Z3JEcBgWgo

— Sejm RP (@KancelariaSejmu) 3 lipca 2018

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Małgorzata Wassermann #kontrola #Marcin P. #Urząd Skarbowy #afera #Amber Gold

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo