Kontrakt Adama Nawałki z Polskim Związkiem Piłki Nożnej dobiegł końca wraz z ostatnim meczem na mundialu w Rosji. Był to jednocześnie 50. mecz trenera Nawałki w roli selekcjonera naszej kadry. Czy ostatni? Tego możemy dowiedzieć się już jutro. Na godzinę 12.00 zaplanowano konferencję prasową prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, a na konferencji gościł będzie także selekcjoner Nawałka.

Czy umowa z trenerem zostanie przedłużona? Tego jeszcze nie wiemy, ale opinie czy powinno tak być, są podzielone. Tomasz Kłos w rozmowie z PAP przyznaje, że Nawałce można jeszcze dać szansę.

Uważam, że jeśli wciąż ma w sobie energię do dalszej pracy w kadrze, nie jest wypalony, nie czuje wewnętrznie, że ten etap jego kariery dobiegł końca, powinien zostać. Jeśli jest przekonany, że może coś jeszcze dać tej reprezentacji, to zasłużył sobie na kolejną szansę. Ale tylko pod tym warunkiem

Biało-czerwoni swój udział w trwającym mundialu zakończyli na fazie grupowej. Ulegli w niej Senegalowi (1:2) i Kolumbii (0:3) oraz wygrali z Japonią (1:0).