"To na Pawlaku i Tusku ciąży polityczna odpowiedzialność za negocjacje z Rosją"

/ European People's Party; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

  

- Po 2022 r. nie będziemy już potrzebowali długoterminowych kontraktów z Rosją - ocenił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Na pytanie o odpowiedzialność osób za negocjacje gazowe z Rosją w latach 2008- 2010 Naimski powiedział, że jeśli chodzi o polityków, to ciąży ona na ówczesnym premierze Donaldzie Tusku i wicepremierze Waldemarze Pawlaku.

Dodał, że w rozmowy nt. umów gazowych było zaangażowanych "nie tak dużo osób", w tym urzędnicy służby cywilnej, którzy - jak podkreślał - mają swoich przełożonych politycznych. W jego opinii tacy urzędnicy nie podpisywali dokumentów. Zaznaczył, że odpowiada "ten, kto podpisywał".

"Trzeba to (te dokumenty) przeanalizować i wyciągnąć wnioski z tego, co się stało" - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Głosując na PiS, głosujesz za lepszą przyszłością swojej rodziny”. Oto najnowszy spot PiS - WIDEO

/ twitter.com/pisorgpl

  

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowy spot wyborczy. - Głosując na Prawo i Sprawiedliwość, masz gwarancję, że głosujesz za lepszą przyszłością swojej rodziny, że głosujesz za Polską - mówi w nagraniu wideo premier Mateusz Morawiecki.

W opublikowanym przez Prawo i Sprawiedliwość spocie wypowiada się również wicepremier Beata Szydło, liderka listy tej parii w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko–świętokrzyskiego.

Od 15 lat Polska należy do Zjednoczonej Europy, ale dopiero teraz polskie rodziny mogą liczyć na wsparcie od państwa, podobne do tego, jakie jest w innych krajach zachodniej Europy

- mówi wicepremier.

Z kolei Mateusz Morawiecki podkreśla, że przez ostatnie "trzy lata dużo udało się zrobić, ale jeszcze wiele pracy jest przed nami".

Musimy walczyć o interes Polski, stawiając go zawsze na pierwszym miejscu. Głosując na Prawo i Sprawiedliwość masz gwarancję, że głosujesz za lepszą przyszłością swojej rodziny, że głosujesz za Polską

– mówi premier w spocie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl