TOTALNIE ją poniosło! Zobaczcie, komu Gersdorf chce stawiać pomnik

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Takiego pomysłu może jej pozazdrościć cała opozycja. Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf udzieliła "Frankfurter Allgemeine Zeitung" wywiadu, w którym skarży się na swój własny kraj. Ale nie tylko. W ramach utyskiwań postanowiła bowiem wystawić laurkę wiceszefowi Komisji Europejskiej Fransowi Timmermansowi. I to jaką! Internauci nie pozostawiają na niej suchej nitki.

W opublikowanym dzisiaj wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf nie powiedziała w sumie nic nowego. Dostało się rządowi Prawa i Sprawiedliwości, samej partii, z rękawa posypały się standardowe hasła o łamaniu praworządności, rzekomym występowaniu państwa prezesa Kaczyńskiego przeciwko sędziom.

Było długo i buńczucznie o stosowaniu "kampanii plakatowych i oszczerstwach" mających "niszczyć autorytet sędziów", o młodych sędziach, "którzy za parę lat być może będą nową elitą", a nie cieszą się "szacunkiem w kraju".

Gersorf wspomniała również, iż stwierdzenie przez Sąd Najwyższy, że to ona dalej jest jego prezesem ma "moralną moc" i zaznaczyła: ustawa o Sądzie Najwyższym weszła w życie w trakcie jej kadencji i "nie może jej skrócić".

Elegancko skrytykowała powołanie nowej izby dyscyplinarnej SN, uznając całą rzecz za "niebezpieczną" i podkreślając, że oznacza to "utratę trójpodziału władzy".Co więcej: może przecież dojść do zastraszania sędziów.

Ale wisienkę zostawiła czytelnikom na sam koniec. Zaraz po pytaniu, czy Polska jest państwem prawa, prezes SN powiedziała:

Najgorsze, że obywatel, który sprzeciwi się PiS, musi liczyć się z sankcjami. To sprawia, że nie można czuć się w pełni obywatelem.

Po czym od razu w samych superlatywach wypowiedziała się o roli UE w sporze dotyczącym praworządności z rządem w Warszawie.

Frans Timmermans pracuje wspaniale dla Polski (...) za kilka lat stanie tutaj jego pomnik

- oznajmiła.

Na tak piramidalną bzdurę zareagowali internauci:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto pisał nowy program Prawa i Sprawiedliwości? Europoseł w radiowej rozmowie wymienił nazwisko

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet europoseł Adam Bielan, poinformował, że autorem dokumentu jest Rada Programowa, na której czele stoi wicepremier Piotr Gliński. - Oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy autoryzowali ten tekst - dodał Bielan.

PiS opublikował w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". Dziś w Radiu Zet Adam Bielan, europoseł Solidarnej Polski, został zapytany o to, kto jest autorem dokumentu.

- Rada Programowa od kierownictwem wicepremiera Piotra Glińskiego, ale oczywiście liderzy Zjednoczonej Prawicy, w tym przede wszystkim Jarosław Kaczyński, ten tekst autoryzowali

– stwierdził Bielan.

– Jarosław Kaczyński jest liderem naszego obozu, jest postacią bardzo charyzmatyczną i to oczywiste, że w tym programie jest rozwiniętych wiele jego myśli, ale redagował to zespół pod przewodnictwem wicepremiera Glińskiego – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288093-zobacz-program-pis]

Ponad 200-stronnicowy dokument podzielony jest na rozdziały poświęcone m.in. polityce społecznej i ochronie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska i polityce zagranicznej.

Na pierwszych stronach programu przypomniano szlagierowe programy i obietnice PiS, w tym podniesienie płacy minimalnej, modernizacja armii, "bez PiT dla młodych", obniżka CiT czy 13 emerytura.

Pierwszy rozdział poświęcony jest wartościom i zasadom partii, drugi rozdział zatytułowano: "Diagnoza. Od postkomunizmy do polskiego modelu nowoczesnego państwa dobrobytu".

[polecam:https://niezalezna.pl/288175-w-programie-pis-rewolucja-z-immunitetami-i-areszt-dla-posla-na-wniosek-prokuratora-generalnego]

Główny i największy rozdział to Państwo, który jest podzielony na podrozdziały takie m.in. jak: polityka społeczna i ochrona zdrowia, rozwój - zrównoważony i autonomiczny z aktywną rolą państwa; przyszłość edukacji i sportu, troska o wieś i rolnictwo, ochrona środowiska, polityka zagraniczna i obronna.

Czwarty rozdział to Wyzwania, czyli wolność, solidarność i godność, tożsamość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl