Marek Suski o doniesieniach RMF o umowie Morawiecki-Timmermans: To „fake news”

Frans Timmermans i Mateusz Morawiecki / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Dziś rano RMF FM przekazało, że według nieoficjalnych informacji miało dojść do niepisanej umowy między unijnym komisarzem Fransem Timmermansem a premierem Mateuszem Morawieckim, która dotyczyć miała wchodzącej w życie ustawy o Sądzie Najwyższym. - Takie króliczki będą z kapelusza wyciągane. Nic nie można poradzić na to, że takie fake newsy funkcjonują - skomentował doniesienia RMF FM szef Gabinetu Politycznego prezesa Rady Ministrów, Marek Suski w rozmowie z Katarzyną Gójską.

Niepisana umowa Morawiecki-Timmermans miała dać obu stronom czas na rozwiązanie spornej sytuacji dotyczącej zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym - takie nieoficjalne doniesienia przekazał reporter RMF FM, który podkreślił, że szef polskiego rządu miał zapewnić unijnego komisarza o tym, że "3 lipca w SN nie spadnie gilotyna",

Według RMF FM, premier Morawiecki miał złożyć deklarację o tym, że "w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą odwlecze w czasie wejście w życie ustawy o SN" i nakłoni do korekt w zapisach ustawy. W zamian KE miałaby nie kierować nowych przepisów o Sądzie Najwyższym do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Dziś do doniesień RMF FM odniósł się w "Sygnałach Dnia" w radiowej "Jedynce" szef Gabinetu Politycznego premiera, Marek Suski.

- To chyba jest tak samo jak z informacją, że premier Mateusz Morawiecki zawarł jakiś niepisany kontrakt z Angelą Merkel

- stwierdził minister, nawiązując do niedawnego "fake newsa" dotyczącego rzekomego porozumienia niemieckiego rządu z państwami V4 w sprawie odsyłania imigrantów. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Merkel puściła "fake newsa". Jest dementi rzecznik rządu do spekulacji o imigrantach

Suski uznał, że takie doniesienia to "próba podważenia sukcesu premiera", który "przeforsował nasz punkt widzenia" w kwestii relokacji migrantów. 

- Takie króliczki będą z kapelusza wyciągane. Nic nie można poradzić na to, że takie fake newsy funkcjonują. To chyba wyraz złej woli

- skomentował przekazane dziś przez RMF FM informacje. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio, rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kanada chce zakazu terapii osób homoseksualnych. Modlitwa za nie będzie... przestępstwem

/ zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Chrześcijańska psychoterapeutka z Kanady dr. Ann Gillies ostrzega, że ustawa federalna kryminalizująca „terapię konwersyjną” w Kanadzie zakazuje modlitwy i poradnictwa duchowego dla osób z niechcianym pociągiem do osób tej samej płci. „Ostatecznym celem jest uciszenie chrześcijańskiego kościoła w Kanadzie” - twierdzą krytycy ustawy.

„Ma to nas uciszyć. Jest to postępowanie całkowicie totalitarne”- powiedziała emerytowana ekspert w zakresie porad dla osób, które przeżyły skomplikowaną traumę.

„Chodzi o zakazanie ... centralnej służbie Kościoła, która jest nawróceniem… I chodzi o zakazanie posługi złamanym sercom”, powiedziała dr Ann Gillies, autorka książki „Closing the Floodgates”, analizy propagandy promującej rewolucję seksualną.

„I teraz zakazuje się możliwości nawrócenia, nie terapii nawracającej, ale mocy Boga do zmiany ludzi. To naprawdę stanowi istotę tego projektu ”

- mówi.

Gillies powiedziała pastorom i kapłanom podczas spotkania zorganizowanego przez kanadyjską krajową prorodzinną polityczną grupę lobbingową, że wypowiada się na temat Ustawy S-202, ponieważ „ma kontakt ze społecznością LGBTQ od 40 lat”.

Przedmiotowy projekt ustawy federalnej S-202, wprowadzony przez emerytowanego już senatora Serge'a Joyal'ego, a obecnie pod kierunkiem senatora René Cormiera jest aktualnie w drugim czytaniu.

S-202 definiuje „terapię konwersyjną” jako:

wszelkie praktyki, leczenie lub usługi mające na celu zmianę orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej lub wyeliminowanie lub ograniczenie pociągu seksualnego lub zachowań seksualnych między osobami tej samej płci. 

Ta definicja jest tak szeroka, że gdyby uchwalono Ustawę S-202, pastorzy nie mogliby odradzać oglądania homoseksualnej pornografii oraz promować 12-etapowych programów, takich jak Odwaga - które pomagają katolikom a także protestantom, którzy mają pociąg do tej samej płci, żyć w czystości.

Krytycy ustawy zwracają uwagę, że konsekwencją S-202 będzie zakazanie duchowych porad osobom homoseksualnym a także przeprowadzanie egzorcyzmów. Rządowi eksperci zdefiniowali terapię konwersyjną jako „każdą formę terapii, w tym indywidualną terapię rozmową, terapię behawioralną lub awersyjną, terapię grupową, modlitwę duchową, egzorcyzm i / lub terapie medyczne lub lekowe, które mają na celu aktywną zmianę czyjejś orientacji seksualnej, tożsamości płciowej lub wyrażenie płci”.

Gillies podkreśliła, że placówki medyczne, zwłaszcza Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA) i Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne (CPA), w pełni stoi za takimi zakazami, od dziesięcioleci i aktywnie „tłumi” badania, które wspierają „opłacalność zmian i że ludzie mogą się zmienić bez szkody dla samego siebie ”- powiedziała Gillies.

„Mylą się. Okłamywali nas przez lata. I nadszedł czas, aby ktoś wstał i mówił o tym” - dodała.

Tymczasem dr Robert Spitzer został zmuszony do wycofania badania z 2001 r., w którym stwierdzono, że 66% mężczyzn i 44% kobiet „osiągnęło dobre funkcjonowanie heteroseksualne” po otrzymaniu leczenia i odpowiedniej terapii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lifesitenews.com, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts