Słowiańska Brazylia

  

Niektórzy zrozpaczeni polscy kibice pytają: jak to możliwe, że Polska ma 37 mln mieszkańców i gorszych piłkarzy niż Chorwacja, która ma 4 mln? To uproszczenie, bo różnie bywało w poprzednich latach. Jednak rzeczywiście sportowców mają świetnych. Nie tylko w piłce nożnej, ale i np. piłce ręcznej czy koszykówce. To dotyczy całych Bałkanów i każe się zastanowić, co tak naprawdę decyduje o sukcesie.

Niektórzy mówią, że systemy szkolenia i zarządzania oraz pieniądze. A na Bałkanach, w tym w Chorwacji, są duże braki w infrastrukturze, występują korupcja i afery, brakuje pieniędzy. Bogactwem są ludzie, z natury uzdolnieni do sportu, zadziorni i z odpowiednią mentalnością podszytą patriotyzmem, która innym może się wydawać arogancją. Jest i pogoda. Bałkany to taka europejska, słowiańska Brazylia, tyle że dużo mniejsza, więc tym bardziej godna podziwu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts