Czas na wyprawkę do szkoły. Rozpoczął się nabór wniosków o wypłatę 300 zł dla każdego ucznia

Od północy 1 lipca drogą elektroniczną można składać wnioski o wypłatę świadczenia w ramach rządowego programu Dobry Start. Od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski także drogą tradycyjną. Zgodnie z rozporządzeniem 300 zł przysługuje rodzicom każdego uczącego się dziecka, które nie przekroczyło 20. roku życia. W przypadku osób niepełnosprawnych świadczenie będzie wypłacane do ukończenia 24 lat.

pexels.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Stało się – premier Mateusz Morawiecki spełnił kolejną obietnicę złożoną podczas prezentacji tzw. piątki Morawieckiego. Od wczoraj rodziny, w których znajdują się uczące się dzieci, które nie przekroczyły 20 lat lub 24 w przypadku niepełnosprawnych, mogą składać wnioski o 300 zł dofinansowania do wyprawki szkolnej online – za pośrednictwem banku i portalu rządowego empatia.mrpips.gov.pl. W sumie jest to aż 4 mln 600 tys. osób, co oznacza, że jest to program przeznaczony dla jeszcze większej grupy odbiorców niż projekt Rodzina 500+. Co ważne, oba świadczenia są wypłacane niezależnie od dochodów.

Mimo że Dobry Start lub, jak się go inaczej nazywa, Wyprawka+ to program powszechny, warunkiem uzyskania dofinansowania jest złożenie wniosku. Od 1 sierpnia dokumenty w formie papierowej będą przyjmowane również w miejscu wskazanym przez samorząd gminny: może to być np. sam urząd miasta czy gminy albo ośrodek pomocy społecznej. O świadczenie można się ubiegać do końca listopada, jednak – jak podkreśliła minister Elżbieta Rafalska – wypełnienie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę pieniędzy do 30 września.

Jeżeli złożymy wnioski wcześniej, mamy szansę na to, że otrzymamy te pieniądze znacznie wcześniej

– mówiła wczoraj na antenie TVP Info szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dodała również, że już w pierwszym dniu można stwierdzić, że zainteresowanie programem jest bardzo duże.

Dane z godziny ósmej mówią o tym, że na Dobry Start wnioski o wyprawkę szkolną złożyło 4,6 tys. rodzin. Tempo składania wniosków jest więc całkiem spore

– oceniła.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#dobry start #Wyprawka + #wyprawka #szkoła #uczeń #świadczenie #rok szkolny #PiS

Jan Przemyłski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo