Co zrobił Tusk, aby pomóc Polsce? Waszczykowski się nie patyczkował

/ Telewizja Republika/printscreen

  

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wskazał, że Donald Tusk dążył do przeforsowania przymusowych relokacji imigrantów. - Mamy naoczny dowód pracy Tuska przeciwko Polsce - powiedział dzisiaj w "Politycznej Kawie" na antenie Telewizji Republika.

Gośćmi Doroty Kani - która wyjątkowo zastąpiła redaktora Tomasza Sakiewicza - byli w studio "Politycznej Kawy" w Telewizji Republika: były minister spraw zagranicznych, poseł PiS Witold Waszczykowski, poseł Kukiz'15 Piotr Apel, oraz publicysta Marek Król.

Rozmawiali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia. W pierwszej kolejności poruszono temat relokacji uchodźców i ustaleń szczytu w Brukseli. Jak już informowaliśmy, żaden z krajów Unii Europejskiej nie zostanie zmuszony do przyjęcia jakiejkolwiek ilości imigrantów.

Witold Waszczykowski zauważył, że jest to kompromitacja Donalda Tuska.

- Złapano go na tym, że przygotował rozwiązanie skrajnie niekorzystne dla swojego kraju. To rzecz niesłychana. Urzędnicy w Brukseli powinni dalej bronić interesów kraju - zaznaczył.

Jako przykład podał Fransa Timmermansa, który w Holandii nie jest zbyt lubiany, ale mimo wszystko walczył o jak najlepszy budżet dla swojego kraju.

My mamy naoczny dowód pracy Tuska przeciwko Polsce - dodał.

Goście w studio rozmawiali też o liście Angeli Merkel do swoich koalicjantów, w którym pisała, że kilkanaście krajów europejskich zgodziło się przyjąć uchodźców. Wśród nich wymieniła między innymi Polskę, Węgry i Czechy - które natychmiast zdementowały te informacje.

Publicysta Marek Król mówi, że Merkel przegrała swoją walkę o relokację uchodźców.

W programie poruszono również temat nowelizacji ustawy o IPN i historycznego porozumienia premierów Polski i Izraela.

- Prawda o wojnie zaczęła być relatywizowana. Stronie niemieckiej udało się zastąpić słowo "niemiecka" słowem "nazistowska" - mówił Witold Waszczykowski.

- Sprawa zaczęła iść w złym kierunku kiedy zaczęto nas oskarżać o falę antysemityzmu. Temu trzeba było zapobiec - zaznaczył były szef dyplomacji.

Piotr Apel z Kukiz'15 nie zostawił suchej nitki na Tusku, który według niego zamiast dbać o dobre imię Polski - atakuje rząd.

- Można krytykować rząd i to jest konsekwencja demokracji, ale w pewnych sytuacjach trzeba walczyć po tej samej stronie, żeby obywatelom było lepiej, tego Tusk nie robi - mówił poseł Apel.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl